امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خراسان رضوی
تاریخ انتشار : 27/خرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 411
کد خبر : 1459
استقرار 33 پایگاه امدادی در جاده‌های خراسان رضوی


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: 33 پایگاه امدادی شامل 25 پایگاه ثابت و هشت پایگاه موقت ویژه فصل تابستان در مسیر جاده های این استان مستقر شده اند
.

اسماعیل بهمن‌آبادی با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بیان کرد: استقرار این پایگاهها در تعطیلات عید فطر و سفرهای مرتبط با آن، موجب امدادرسانی مطلوب به مردم و مسافران خواهد بود.
وی ادامه داد: البته هنوز زمان و تاریخ اجرای 'طرح امداد و نجات تابستانی' از سوی سازمان امداد و نجات اعلام نشده اما احتمالا موعد آغاز آن اول تیر ماه و مصادف با آغاز تعطیلات تابستانی خواهد بود.
معاون جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اعلام زمان اجرای طرح، استقرار و افزایش پایگاههای سیار نیز انجام می شود. در هر پایگاه ثابت پنج نفر و در هر پایگاه موقت چهار نیروی امدادگر و نجاتگر مستقر می شوند و هر پایگاه دارای یک دستگاه آمبولانس و نیز امکان اسکان اضطراری است.
وی افزود: به این ترتیب 157 نیروی مستقر در پایگاههای امدادی، عملیات امدادرسانی را در مسیر جاده های خراسان رضوی بر عهده دارند.
وی گفت: هدف طرحهای امداد و نجات ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده ای در قالب اجرای عملیات جستجو، نجات، آزادسازی، اطفاء حریق، انتقال مصدومان در حوادث احتمالی و در مجموع رفاه حال و امنیت خاطر مسافرانی است که از طریق جاده سفر می کنند.