امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خراسان رضوی
تاریخ انتشار : 22/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 306
کد خبر : 1657
اسکان اضطراری ۳۵۷ نفر در مناطق سیل‌زده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خبر داد:

اسکان اضطراری ۳۵۷ نفر در مناطق سیل‌زده/امداد رسانی ادامه دارد

مشهد- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۳۵۷ نفر در مناطق سیل‌زده اسکان اضطراری شدند.

دکترسید مجتبی احمدی مدیرعامل هلال احمر استان گفت: در شهرستان‌های کلات، مشهد، درگز، چناران، قوچان، فریمان، تربت جام، سبزوار، تربت حیدریه، جوین، کاشمر و نیشابور امدادرسانی صورت گرفته است.

وی افزود: ۱۲۰ نیروی عملیاتی و دو دستگاه آمبولانس، دو دستگاه خودرو نجات، یک فروند بالگرد و پرواز بالگرد در محور مشهد – کلات فرستاده شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با اقلام‌ ارسالی گفت: چادر ۸۹تخته، پتو ۴۵۰ تخته و کنسرو و مواد غذایی ارسال شده است.

وی با اشاره به تعداد کل افراد اسکان داده شده بیان کرد: ۳۵۷ نفر اسکان داده شده‌اند و یک نفر به صورت سرمایی درمان و دو نفر به مرکز درمانی منتقل شده است.

جستجوی مفقودان در سیل خراسان رضوی صبح شنبه از سر گرفته می شود

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: جستجوی مفقودان مناطق سیل زده این استان صبح شنبه از سر گرفته می شود.

دکتر سید مجتبی احمدی گفت: اغلب مفقودان مربوط به مناطق گردشگری و مناطق طبیعی هستند که در قالب گروه های کوهنوردی و گشت و گذار خانوادگی در این مناطق حضور داشتند.
وی با بیان اینکه به رغم هشدار اعلام شده در ساعت 12 ظهر جمعه همچنان شاهد حضور خانواده ها در دره ها و دامنه های مناطق طبیعی بودیم، اظهار کرد: آمار دقیق از مفقودان در این مناطق وجود ندارد و بسیاری از طبیعت گردان در مناطقی هستند که آنتن دهی برای برقراری ارتباط ندارند.
وی گفت: تیم های تجسس حاضر در مناطق مزبور با تاریک شدن هوا و عدم امکان ادامه جستجو، صبح فردا کار خود را از سر می گیرند.
مدیرعامل هلال احمر استان با بیان اینکه به دلیل حجم فراوان آب استفاده از سگ های زنده یاب در این مناطق امکان ندارد، افزود: امیدواریم فردا با کم شدن میزان آب بتوان از تیم های آنست (سگ های زنده یاب) برای جستجوی مفقودان استفاده کرد.
وی اظهار کرد: عصر جمعه یک گروه کوهنوردی شامل 54 نفر در مناطق اطراف کلات پیدا شده و نجات یافتند.
وی گفت: با توجه به اینکه وقوع سیل در روز تعطیل و همزمان با مراجعه طبیعت گردان به این مناطق بود نمی توان آمار دقیق از مفقودان ارائه داد.
در پی بارشهای رگباری عصر جمعه در شهرهای درگز، قوچان، نیشابور و کلات در شمال استان خراسان رضوی و جاری شدن سیل تاکنون هشت نفر جان خود را از دست داده اند.

 

اعزام نیروهای هلال احمر به مناطق سیل زده خراسان رضوی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تیم های ارزیاب و امدادی هلال احمر به مناطق سیل زده این استان اعزام شدند.

دکترسید مجتبی احمدی مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: هم اکنون بخش مرکزی شهرستان درگز شامل منطقه چهل میر و پارک تندوره، روستای پوشان در چناران و مناطقی از شهرهای قوچان، کلات و مشهد دچار سیلاب شده اند.
وی اظهار کرد: هنوز آمار دقیق از خسارت ها در دست نیست و به محض مشخص شدن اعلام می شود.
وی با بیان اینکه روستاهای بابا رمضان، قاب آخ و حمام قلعه شهر کلات از ساعاتی پیش دچار سیل و آبگرفتگی شده اند، گفت: هم اکنون عملیات امداد رسانی و نجات با اعزام نخستین تیمهای امدادی و ارزیابی به این مناطق در حال انجام است.
دکترسید مجتبی احمدی افزود: همچنین روستاهای اطراف سد ارداک شامل مهدی آباد، گوارشک و آبقد دچار مشکل شده اند که امدادگران جمعیت هلال احمر مشهد در قالب 2 تیم پیشرو با هشت امدادگر به مناطق مزبور اعزام شده اند.