امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:35
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خراسان رضوی
تاریخ انتشار : 22/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 288
کد خبر : 1658
نجات 9 مفقودی سیل توسط امدادگران خراسان رضوی

نجات 9 مفقودی سیل توسط امدادگران هلال احمر خراسان رضوی

رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با تلاش امدادگران این جمعیت 9 نفر از افراد مفقودشده در جریان سیل دیروز در یکی از روستاهای شهرستان سرخس پیدا شده و نجات یافتند.

رسول زارع رئیس اداره عملیات هلال احمر استان گفت: این افراد شامل سه مرد، دو زن و چهار کودک و نوجوان دیروز در منطقه پرخطر و در محاصره آب در ارتفاعات روستای آق دربند گرفتار شده بودند که امروز توسط بالگرد امدادی از منطقه خطر خارج و به نقطه امن منتقل شدند.
وی ادامه داد: تا پیش از این شمار مفقودشدگان سیل در منطقه آق دربند 12 نفر بود اما اینک این شمار به سه نفر کاهش یافته است.
زارع گفت: جستجوی تیمهای امدادی برای یافتن و کمک به افراد مفقود در همه مناطق و شهرستانهای سیل زده واقع در شمال استان خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.
آخرین آمار جانباختگان سیل دیروز هشت نفر شامل پنج نفر در کلات، دو نفر در درگز و یک نفر در نیشابور اعلام شده است.

 

توزیع هفت هزار قلم کالا بین سیل زدگان خراسان رضوی

رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات  هلال احمر خراسان رضوی گفت: هفت هزار و 150 قلم کالای امدادی تاکنون به مناطق سیل زده در شمال استان ارسال و میان حادثه دیدگان توزیع شده است.

حسن گودرزی رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان این اقلام را شامل چادر، پتو، موکت، بسته های غذایی، ست بهداشتی و گالن آب ذکر و بیان کرد وگفت: از این تعداد 90 تخته چادر، 450 تخته پتو، 142 تخته موکت، 108 عدد گالن آب و 108 شعله چراغ بوده است.
وی افزود: با ارزیابی و نیازسنجی مجدد امروز سایر اقلام امدادی و مورد نیاز مردم سیل زده دوباره ارسال و توزیع می شود.
مسئول مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: اکنون 37 دستگاه ناوگان ترابری هلال احمر شامل آمبولانس،خودرو نجات، خودرو کمک دار سبک و سنگین و نیز یک دستگاه بالگرد در مناطق سیل زده مشغول فعالیت امدادی هستند.
وی مجموع حادثه دیدگان سیل دیروز را هزار و 195 نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد 305 نفر تخلیه و رهاسازی، 94 نفر درمان سرپایی و 6 نفر به دلیل شدت جراحات به مراکز درمانی اعزام شده اند.
گودرزی اظهار داشت: 12 شعبه هلال احمر از شهرستانهای کلات، مشهد، درگز، چناران، قوچان، فریمان، تربت جام، سبزوار ، تربت حیدریه، جوین، کاشمر و نیشابور هم اینک در امدادرسانی به حادثه دیدگان فعالیت دارند.