امروز   دوشنبه   مورخ   04/تیر/1397   ساعت 17:56
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خراسان رضوی
تاریخ انتشار : 19/شهریور/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 291
کد خبر : 1750
نجات جان کوهنورد مصدوم پس از 10 ساعت تلاش

سرپرست هلال احمر کاشمر از امدادرسانی تیم های امدادونجات این شعبه به کوهنورد سقوط کرده در ارتفاعات شمالی شهرستان خلیل آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی احمد رضاپور سرپرست هلال احمر کاشمردر جزئیات این حادثه بیان داشت: پس از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی (EOC) در ساعت 45 دقیقه بامداد شب گذشته مبنی بر سقوط فردی در ارتفاعات شمالی شهرستان خلیل آباد (محدوده آبگرم ) بلافاصله اعضای تیم امدادونجات کوهستان با یک دستگاه خودروی امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد : با حضور تیم های تخصصی امدادونجات کوهستان در موقعیت ، عملیات جستجو ونجات آغاز و پس از طی مسیر طولانی در جهت مکان یابی و دسترسی به مصدوم ،به خانمی 32 ساله از اعضای یک گروه کوهنوردی از مشهد مقدس که دچار آسیب جدی از ناحیه ساق پای چپ شده بود مورد ارزیابی و انجام اقدامات اولیه توسط تیم امدادونجات قرار گرفت.

وی  با اشاره به اعلام اعضای تیم  امدادونجات مبنی بر آسیب جدی  از ناحیه پا و همچنین سابقه بیماری قلبی مصدوم  افزود : بلافاصله یک تیم پشتیبان با یک دستگاه خودروی آموبولانس از پایگاه امدادونجات خلیل آباد به موقعیت اعزام شدند که پس از انجام عملیات چندین ساعته انتقال مصدوم توسط تیم امدادونجات کوهستان به مسیر هموار ،  وی را به بیمارستان منتقل کردند.

سرپرست هلال احمر کاشمر در پایان افزود : سرانجام این عملیات 10 ساعته با تلاش های بی وقفه نجاتگران در ساعت 11 صبح  با انتقال مصدوم به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان کاشمر به پایان رسید.

شایان ذکر است دکتر مجتبی شاکری فرماندار شهرستان خلیل آباد در پیامی ویژه از تلاش های بی وقفه نجاتگران و جان برکفان هلال احمر کاشمر در عملیات طاقت فرسای نجات کوهنورد مشهدی تقدیر و قدردانی کرد.