امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 03:08
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/آبان/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 794
کد خبر : 2001
روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای به هموطنان توصیه کرد:

مراقب سودجویی‌های برخی در زمینه دریافت کمک مردمی به زلزله‌زدگان باشید/ خرید و فروش اقلام امدادی با آرم و نشان هلال احمر ممنوع است/ فروش سگ‌های زنده‌یاب کذب است

 

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای به تمامی هموطنان توصیه کرد تا مراقب سودجویی‌های برخی مبنی بر ارائه شماره حساب دریافت کمک مردمی برای زلزله‌زدگان، فروش سگ‌های زنده‌یاب، چادر، آب‌معدنی ناسالم و ... باشند.
روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «با توجه به وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور و تشدید ابعاد این حادثه در استان کرمانشاه و به دنبال آن گسیل کمک‌های امدادی به این استان، متاسفانه برخی در این میان با اعلام شماره حساب، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی، فروش سگ‌های زنده‌یاب، چادر، پتو و ... می‌کنند، که بدین وسیله هلال احمر تمامی این اقدامات را غیرمجاز دانسته و آنها را تایید نمی‌کند.
همچنین باید تاکید کرد که تمامی آب معدنی‌های ارسالی به مناطق زلزله‌زده دارای تاریخ مصرف و کاملا سالم است و لذا هر آنچه در فضاهای مجازی در این زمینه و همچنین خرید و فروش آب‌معدنی‌ در مناطق زلزله‌زده مطرح می‌شود نه تنها کمکی به رفع مشکلات هموطنانمان در مناطق حادثه‌دیده نمی‌کند، بلکه انرژی و توان امدادگران و مسئولان خدمتگزار در منطقه را تحلیل برده و ثمره‌ای جز تشویش اذهان عمومی و مختل شدن روند امدادی ندارد.
تاکید اصلی جمعیت هلال‌احمر با توجه به هشدار پلیس بر این است که خرید و فروش اقلام امدادی به زلزله زدگان شامل چادر و غیره با آرم و نشان هلال احمر ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود؛ این اقلام رایگان بوده و فقط باید از طریق هلال احمر و نهادهای دولتی میان مردم زلزله‌زده توزیع شود، لذا هموطنان در صورت مشاهده تخلف، موارد را به پلیس با شماره ۱۱۰، اطلاع دهند.»