امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 07/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 605
کد خبر : 2110
دور جدید توزیع سبدهای غذایی در مناطق زلزله‌زده در دی ماه و توزیع 48 هزار دفترچه امدادی تاکنون

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع 48 هزار و 706 دفترچه امدادی میان زلزله‌زدگان خبر داد و همچنین گفت: بالغ بر 70 درصد سبدهای یک ماهه توزیع شده و در دی ماه نیز دوباره بسته‌های یک ماهه توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا مرتضی سلیمی در مورد وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده اظهار کرد: امروز از سر پل ذهاب بازدید کردیم و در حال حاضر هم در حال رفتن به دالاهو هستیم. خوشبختانه در حال حاضر آرامش خوبی در منطقه حاکم شده و روند امدادرسانی شرایط مناسبی را دارد. وضعیت طوری است که حتی برخی از مردم اقلامی که برای آنها ارسال می‌شود را دریافت نمی کنند.

وی با اشاره به توزیع دفترچه‌های امدادی در مناطق زلزله زده گفت: براساس آخرین آمارها تا کنون 48 هزار و 706 دفترچه در میان مردم زلزله‌زده توزیع شده است.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، تا کنون بالغ بر 70 درصد سبدهای یک ماهه میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است و با توجه به دستور رئیس جمعیت هلال احمر در نظر داریم که بسته‌های یک ماهه دیگری را هم توزیع کنیم که این کار در دی ماه صورت می‌گیرد.

سلیمی در خاتمه با اشاره به حضور تیم‌های حمایت روان  نیز اظهار کرد: حدود 400 نفر از جوانان در قالب تیم‌های حمایت روانی در مناطق زلزله زده فعالیت می‌کنند.