امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 237
کد خبر : 2118
با توجه به حساسیت های موجود به هیچ عنوان اقلام امدادی دست دوم به مناطق زلزله زده ارسال نشد.

 

اقلام امدادی دست دوم در مناطق زلزله زده توزیع نشد/ توزیع اقلام در مناطق زلزله زده ادامه دارد

 

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به حساسیت های موجود در بحث کمک به زلزله زدگان و تلاش ها در این زمینه، به هیچ عنوان اقلام امدادی دست دوم به مناطق زلزله زده ارسال نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر سعید متانی با اشاره به اینکه تلاش جمعیت هلال احمر در راستای ارائه بهترین خدمات در همه زمینه ها به افراد آسیب دیده ناشی از زلزله است، اظهار کرد: با توجه به حساسیت های موجود در بحث کمک به زلزله زدگان و تلاش ها در این زمینه، تمام وسایل گرمایشی، پتو، البسه و... که به مناطق ارسال شدند نو و قابل استفاده برای آسیب دیدگان بود و به هیچ عنوان اقلام امدادی دست دوم به مناطق زلزله زده ارسال نشد.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات هلال احمر عنوان کرد: با توجه به شرایط مناطق زلزله زده علاوه بر توزیع اقلام امدادی و گرمایشی و نیز ضرورت توزیع مواد غذایی در کوتاه ترین زمان میان زلزله زدگان، اقلام در ستادهای فرعی جهت بسته بندی سریع تر بارگیری می‌شد. 

وی با تاکید بر حجم بالای اقلام تهیه شده به منظور ارسال به مناطق زلزله زده گفت: با توجه به حجم بالای اقلام تهیه شده برای ارسال به مناطق زلزله زده، ناوگان لجستیک را از تمام استان های معین فراخواندیم تا در ستاد اصلی جهت ارائه خدمات مستقر شوند.

متانی در ادامه افزود: شهر بیستون، به عنوان ستاد و انبار اصلی اقلام تهیه شده برای زلزله زدگان تعیین شده است که تمام اقلام مجوز عبور و ارسال را از این مرکز دریافت می کنند و اکنون اقلام اضافی تا زمان نیاز مجدد و توزیع در مناطق زلزله زده در شهر بیستون دپو می شوند.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات هلال احمر با تاکید بر اینکه جابجایی اقلام ارسال شده نیازمند تعداد بالایی ماشین تندرو جهت حضور در مناطق به خصوص مناطق صعب العبور بود، گفت: تعدادی از خودروهای ایسوزو را که سبک و تندرو بوده و کارایی بسیار بالایی برای ما نیز داشته است در این مدت در اختیار داشتیم و با همین خودروها توانستیم روند خدمت رسانی را تسریع ببخشیم. 

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امدادو نجات با اشاره به اینکه همچنان توزیع اقلام در مناطق زلزله زده ادامه دارد، افزود: اکنون تعداد 30 دستگاه خودروی ایسوزو، 25 دستگاه تریلر و کامیون را برای ارسال اقلام در اختیار داریم که با استفاده از خودروهای عملیاتی سبک حاضر در منطقه، جابجایی برخی از نیروها نیرو انجام می شود.

متانی با تاکید بر وجود تعداد بالای مصدومان در روزهای ابتدایی وقوع زلزله، گفت: در روزهای ابتدایی وقوع زلزله در خصوص جابجایی مصدومان نیازمند تعداد بالایی خودرو آمبولانس بودیم که این امکان از سوی استان های مختلف فراهم و پس از به پایان رسیدن کار انتقال مصدومان، آمبولانس ها به استان های خود منتقل شدند.

وی همچنین اظهار داشت: حدود 104 هزار دستگاه چادر از سازمان امدادونجات و نیز سایر استان ها به کرمانشاه منتقل کردیم و برای انتقال این تعداد چادر، بالغ بر 300 دستگاه کامیون و تریلر را به کار گرفتیم که برای انتقال دیگر اقلام مورد نیاز، تقریبا بالغ بر800 دستگاه خودرو را طی این مدت در اختیار داشتیم.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امدادو نجات هلال احمر خاطر نشان کرد: ترمینال اصلی اقلام زیستی، بهداشتی، امدادی و... پایگاه بیستون بود که از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار بود و بحث ساماندهی اقلام نیز در شهر بیستون نهایی می شد.