امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 20:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 482
کد خبر : 2119
حمایت از هلال احمر در برنامه ششم و بودجه‌های سنواتی کشور

 

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه‌هاي سنواتي به موضوع حمايت از جمعيت هلال احمر توجه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خانه ملت، دکتر علي لاريجاني که به استان قم سفر کرده است، عصر امروز (پنج شنبه، 9 آذر ماه) در همايش شکرانه خدمت که به دليل امدادرساني جمعيت هلال احمر به زائران اربعين حسيني و زلزله‌زدگان غرب کشور برگزار شده بود، گفت: در مراسم اربعين جمعيت هلال احمر خدمات خوبي به زائران ارائه کرد که ارزشمند است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: هلال احمر يک نهاد مردمي است و مردمي بودن باعث شده در شرايط سخت از نيروهاي داوطلب مردمي استفاده شود و نبايد فراموش کرد امکان استفاده از نيروهاي داوطلب براي هر دستگاه اجرايي ديگر امکان‌پذير نيست.

وي افزود: مردم با اختيار خود عضو جمعيت هلال احمر شده‌اند و در شرايط سخت به کمک هموطنان و حتي ساير انسان‌ها در خارج از کشور مي‌روند.

رئيس نهاد قانونگذاري با اشاره به خدمات ارزشمند جمعيت هلال احمر در امدادرساني به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: در برخي رسانه‌هاي گروهي بعد از زلزله اين موضوع گفته شد که اعتماد به جمعيت هلال احمر کم شده است در حالي که اين موضوع صحيح نبود و زماني که از رئيس جمعيت هلال احمر سوال کردم که وضعيت کمک‌هاي مردمي چگونه بوده است، وي اظهار داشت کمک‌هاي قابل توجهي از سوي مردم به اين سازمان صورت گرفته که قابل قياس با ديگران نيست البته اينکه همه تلاش براي امدادرساني کرده‌اند نسخه خوبي است.

دکتر لاريجاني ادامه داد: حدود 40 ميليارد تومان کمک نقدي از سوي مردم در هلال احمر جمع‌آوري شد و علاوه بر آن کمک‌هاي غيرنقدي نيز به اين سازمان براي کمک به زلزله زدگان ارائه شد که بيانگر اعتماد مردم به هلال احمر است بنابراين اين اعتماد نبايد در رسانه‌ها کمرنگ شود و رسانه‌ها بايد اعتماد مردم را به هلال احمر افزايش دهند.

وي تصريح کرد: بايد اعتماد مردم به مراجع مورد اعتماد بيشتر شود و اين يک کار عقلاني است چرا که در شرايط حساس بايد اين سازمان‌ها بار موضوع را حمل کنند.

نماينده مردم قم در مجلس افزود: عملکرد هلال احمر در امدادرساني پس از وقوع زلزله خوب بوده و در لحظات اوليه پس از حادثه چادرها در مناطق زلزله زده توزيع شد البته در بحران‌ها و حوادث غيرمترقبه مانند زلزله ممکن است مقداري پرتي وجود داشته باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به خدمات نيروهاي نظامي و ساير دستگاه‌ها به زلزله‌زدگان افزود: اگر خدمات سازمان هلال احمر و ساير ارگان‌ها نبود مشکلات بيشتر مي‌شد و جمعيت هلال احمر با علاقه اقدام به کمک‌رساني به زلزله‌زدگان در مناطق غربي کشور کرد و اين موضوع بر اساس وجدان ديني و انساني بود که خيلي کار ارزشمندي است.

دکتر لاريجاني گفت: جمعيت هلال احمر باعث مي‌شود که همبستگي ملي سامان يابد و عواطف را در هم مي‌آميزد که اين کار باارزشي است و بر اين اساس سرمايه اجتماعي کشور افزايش مي‌يابد بنابراين بايد به جمعيت هلال احمر احترام گذاشت و بايد حمايت‌ها بيشتر شود، تلويزيون نيز خدمات‌رساني اعضاي جمعيت هلال احمر را نشان دهد.

وي با اشاره به حمايت‌هاي مجلس از جمعيت هلال احمر افزود: در برنامه ششم توسعه کشور و در بودجه‌هاي سنواتي به هلال احمر توجه شده و حمايت‌هاي لازم انجام شده است و از منابع مالي جديد نيز بخشي به طرح کاداستر مربوط به قوه قضائيه اختصاص داده شد و بخشي نيز به جمعيت هلال احمر اختصاص يافت.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: بايد از جمعيت هلال احمر حمايت شود تا در حوادث حساس بتواند در کوتاه‌ترين زمان ممکن خدمات رساني را انجام دهد و بنده نيز سفارش‌ها و تأکيدات لازم را براي حمايت بيشتر از هلال احمر انجام خواهم داد تا نيازهاي مختلف اين سازمان مانند موضوع تقويت بخش ترابري انجام شود.

دکتر لاريجاني يادآور شد: صميمانه از زحمات جمعيت هلال احمر تشکر مي‌کنم چرا که از نزديک نيز شاهد خدمات اين جمعيت مردمي بودم البته تلاش‌هاي شما به معناي نفي تلاش ديگران نيست و ما قدردان خدمات انجام شده هستيم و موضوعاتي که از سر غيرت ديني و براي خدمت به مردم انجام شود در پيشگاه خداوند يکتا و مردم با ارزش است.