امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 02:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 328
کد خبر : 2129
جزییات زمین لرزه 6.1 ریشتری کرمان / 5 استان آماده باش کامل هستند

 

رئیس سازمان امدادونجات خبر داد: در پی وقوع زمین لرزه‌ در استان کرمان 5 استان در حالت آماده باش کامل قرار گرفته و محموله های امدادی برای ارسال به مناطق زلزله زده در حال بارگیری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر گفت: دو زمین لرزه به بزرگی 6.1 دهم و 6.13 دهم در مقیاس امواج درونی زمین ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، حدود ساعت 6 صبح امروز (جمعه) کرمان-هجدک-چترود را لرزاند.

رئیس سازمان امدادونجات همچنین از وقوع زمین لرزه 5.1 ریشتری در شهرستان شهداد استان کرمان خبر داد و گفت: تیم های ارزیاب به همراه تیم های اسکان اضطراری، تیم های آنست (سگ های تجسس) و بالگردهای امداد هوایی جهت ارزیابی هوایی در دقایق اولیه به استان کرمان اعزام شده اند.

سلیمی تصریح کرد: ۵ استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان و فارس و نیز تیم های آنست (سگ های تجسس) در حالت آماده باش کامل هستند.

وی افزود: ١٢ روستا ارزیابی شده که بر این اساس روستای کوهک با ١٢٢ خانوار و حدود ٦٢٢ نفر، ٣٠ تا ٧٠ در صد تخریب داشته و تاکنون فقط ٢ نفر مصدوم سرپایی تحت درمان هستند.

به گفته رئیس سازمان امدادونجات محموله های چادر، پتو نایلون، پوشش چادر از سازمان امداد و نجات و استان های هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و فارس در حال بارگیری و اعزام به منطقه هستند.