امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 02:56
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 416
کد خبر : 2133
جدیدترین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده استان کرمان

معاون عملیات امداد و نجات با اشاره به گزارش اولیه وقوع زلزله در ساعت 6:02 دقیقه بامداد در هجدک - چترود در 59 کیلومتری کرمان در صبح جمعه 10 آذر اظهار داشت: این زلزله با قدرت 6.1 ریشتری در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.

وی با اشاره به اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه برای ارزیابی اولیه ادامه داد: بر اساس گزارش دریافتی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان کرمان تاکنون حدود 30 باب منزل مسکونی دارای تخریب و بدون تلفات انسانی بوده است.

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام 6 تیم ارزیاب، تیم‌های آنست (سگ‌های تجسس) تیم‌های اسکان اضطراری به منطقه از اعزام بالگرد برای ارزیابی هوایی به مناطق زلزله زده خبر داد.

همچنین در این زمنیه مرتضی سلیمی - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به زلزله 6.1 ریشتری هجدک استان کرمان عنوان کرد: اعلام آماده‌باش به 5 استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان و فارس صورت پذیرفته است.

وی به ارزیابی 12 روستا پرداخت و گفت: روستای کوهک با 122 خانوار و حدود 622 نفر 30 تا 70 در صد تخریب داشته است و تاکنون 2 نفر مصدوم سرپایی نیز تحت درمان هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: هم اکنون محموله‌های چادر، پتو و نایلون برای پوشش چادر از سازمان امداد و نجات و استان‌های هرمزگان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و فارس در حال بارگیری و اعزام به منطقه است.