امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 10/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 444
کد خبر : 2143
پایان ارزیابی 70 روستای زلزله زده/ آغاز توزیع اقلام میان زلزله زدگان

 

رئیس سازمان امدادونجات تاکید کرد: ارزیابی 70 روستا به پایان رسیده است و توزیع اقلام موجود در منطقه با نظر استاندار و مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان به صورت اردوگاهی در هر روستا آغاز شده است که اقلام در روستاهای متفرقه هم بر حسب دستور توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به پایان ارزیابی 70 روستای زلزله زده گفت: چهار روستا احتیاج به اسکان موقت و اضطراری داشتند که با هماهنگی های انجام شده اسکان اضطراری آنها تا قبل از ساعت ۱۵:۳۰ تمام می شود.

وی افزود: با توجه به مقاوم سازی که در پی زلزله‌های قبل در مناطق انجام شده بود، خوشبختانه در این زلزله تا این لحظه تنها ۵ نفر براثر ریزش آوار مصدوم شدند که به صورت سرپایی کارهای درمانی آنها انجام شده است.

وی ادامه داد: ۹ تیم  ارزیاب ۲۶ روستا را ارزیابی کردند که چهار روستا احتیاج به اسکان موقت و اضطراری داشتند و با هماهنگی های انجام شده اسکان اضطراری آنها تا قبل از ساعت  ۱۵:۳۰ تمام می شود.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر  گفت: ۹ تیم در این عملیات کارهای ارزیابی اولیه را انجام دادند و همچنین از دو تیم سگ‌های زنده یاب جستجوگر و دو فروند بالگرد نیز استفده کردیم که این بالگردها کمک بسیاری کردند تا بتوانیم در سریعترین زمان ممکن ارزیابی ها را از مناطق زلزله زده انجام دهیم.

سلیمی تصریح کرد: 4 روستا که بین 30 تا 70 درصد خسارت دیده بودند نیاز به اسکان اضطراری داشتند که کار اسکان شروع شده و تا عصر به پایان می رسد.

وی در پایان اضافه کرد: در این حادثه تنها ۵ نفر براثر آوار زلزله مصدوم شدند و ۴۲ نفر نیز حین فرار از ساختمان ها دچار جراحات مختصری شده بودند که درمناطق خودشان مورد مداوا  قرار گرفتند.