امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:44
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خوزستان
تاریخ انتشار : 23/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 661
کد خبر : 1369
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:

برپایی مانور نجات در سیلاب و اسکان اضطراری در جزیره مینو، مانورهای امداد و نجات موجب توانمندی امدادگران می شود

مانور جستجو و نجات در سیلاب و اسکان اضطراری به مناسبت هفته هلال احمر و به منظور توان افزایی نجاتگران و امدادگران در سوانح مرتبط با سیلاب در جزیره مینو  با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر خوزستان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با برگزاری مانورهای امداد و نجات علاوه بر ارزیابی آمادگی امدادگران و نجاتگران و ظرفیت لجستیکی و پشتیانی، به توانمندی های نیروهای جوان امدادگر جمعیت هلال احمر استان پی می بریم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در حاشیه مانور جستجو و نجات در سیلاب و اسکان اضطراری در جزیره مینو خرمشهر اظهار کرد: برگزاری مانورها همه ساله یا به صورت دوره ای می تواند نقطه مثبت و قوتی برای هلال احمر باشد و سنجش میزان آمادگی آنها در مقابله با آسیب های طبیعی را نشان دهد.

وی افزود: با برگزاری مانور جستجو و نجات در سیلاب و اسکان اضطراری به توانمندی های نیروهای جوان امدادگر جمعیت هلال احمر پی می بریم و آن نقایصی که درطول مسیر وجود دارد، ارزیابی می شود که در طول سال نسبت به رفع آن کمبودها اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: با برگزاری مانورهایی از این دست برای امدادگران سرعت آنها ارزیابی و تجیهزات شان بررسی می شود که اگر آسیبی رخ دهد قطعا از آمادگی بیشتری برای مقابله با آنها برخوردار خواهیم بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان نیز گفت: هدف از اجرای این مانور، ارزیابی میزان آمادگی نیروهای امدادگر در هنگام وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی و ایجاد هماهنگی بین واحدهای مختلف و ارتقاء توان امدادی نیروهای امدادی بوده است.

صادق سلامت تصریح کرد: در مانور نجات در سیلاب و اسکان اضطراری، بازدید و چکاپ کامل تجهیزات در سیلاب، امداد و نجات در آب‌های خروشان، مدیریت بحران، مدیریت اردوگاه، حمل مصدوم و چادرزنی توسط تیم‌های تخصصی امداد و نجات اجرا شد.