امروز   پنج شنبه   مورخ   31/خرداد/1397   ساعت 01:11
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خوزستان
تاریخ انتشار : 24/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 344
کد خبر : 1548
9 کشته و زخمی در حادثه انفجار گاز در بهبهان

۹ کشته و زخمی در حادثه انفجار گاز در بهبهان، ۱۸ نجاتگر هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند

رئیس جمعیت هلال بهبهان از امدادرسانی به حادثه انفجار شدید یک منزل مسکونی سه واحدی با ۹ کشته و زخمی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، جمشید خونزر با اشاره به اعلام گزارش اولیه این حادثه و درخواست آتش نشانی و خدمات ایمنی بهبهان مبنی بر حضور عوامل امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان، اظهار کرد: پس از اطلاع و کسب دستور از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خوزستان، یک تیم پیشرو برای ارزیابی موقعیت حادثه در خیابان دامپزشکی بهبهان اعزام شد.
وی افزود: با توجه به وسعت حادثه، ۳ تیم تخصصی جستجو و نجات در آوار به همراه تجهیزات تخصصی به محل حادثه اعزام و عملیات آواربرداری و رهاسازی حادثه دیدگان و مصدومین را آغاز کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان با بیان اینکه در ساعات نخست پس از حادثه، ۶ مصدوم و یک فوتی توسط اهالی صحنه حادثه خارج و به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: تیم های امدادی این جمعیت با کمک دستگاه های امدادی دیگر، ۲ فرد گرفتار در زیر آوار را رهاسازی کردند که در این عملیات متأسفانه یک کودک ۸ ساله قبل از خروج از زیر آوار فوت کرده بود و مادر این کودک با تلاش نجاتگران حاضر، زنده خارج و توسط نیروهای اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.
خونزر با تقدیر از تلاش های نیروهای امدادی حاضر در این عملیات، افزود: این عملیات به مدت ۵ ساعت به طول انجامید و ۱۸ تن از نجاتگران، امدادگران و کارکنان هلال احمر بهبهان در عملیات حضور داشتند.
وی با تسلیت به بازماندگان این حادثه دردناک تصریح کرد: از مردم عزیز می خواهیم با جدی گرفتن نکات ایمنی و توجه به توصیه های کارشناسان حوادث از بروز مجدد این گونه حوادث جانسوز جلوگیری کرده و زندگی همراه با سلامتی و تندرستی را برای خود و خانواده هایشان رقم زنند.
بر اساس این گزارش، مصدومان حادثه امروز در بهبهان به بیمارستان های شهیدزاده و تامین اجتماعی شهرستان منتقل شدند که یک مصدوم به دلیل شدت جراحات وارده هم اکنون دراتاق عمل است و یک مصدوم هم به دلیل درصد سوختگی بالا برای ادامه مداوا به بیمارستان طالقانی اهواز اعزام شد.