امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خوزستان
تاریخ انتشار : 21/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 255
کد خبر : 1635
کلنگ پایگاه جاده‌ای شهدای شوش بر زمین زده شد


کلنگ پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر شهدای شوش بر زمین زده شد، نیاز خوزستان به 27 پایگاه امداد و نجات

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: با توجه به حوادث متعدد طبیعی و انسان ساخت و کمبود پایگاه امدادی، این استان نیازمند 27 پایگاه امداد و نجات است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در آئین کلنگ زنی احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر شهدای شوش در محدوده جاده ترانزیتی شوش - اهواز افزود: با همت مسئولان 6 پایگاه امداد و نجات جاده ای با اعتبار30میلیارد ریال در سطح استان خوزستان احداث خواهد شدکه در نخستین گام یک پایگاه در سوسنگرد و یک پایگاه امروز در شوش کلنگ زنی شد.

وی از احداث پایگاه امداد و نجات در شهرهای اهواز، مسجد سلیمان و لالی خبر داد و گفت: در حال حاضر در استان خوزستان 18پایگاه جاده ای، کوهستانی و ساحلی وجود دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: جمعیت هلال احمر تلاش می کند علاوه بر ارائه خدمات امداد و نجات جاده ای، خدمات بشردوستانه نیز به مردم استان خوزستان ارائه کند.

دکتر خدادادی افزود: پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر شوش در زمینی به مساحت 600 متر مربع با صرف 4،5 میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود.

فرماندار شوش نیز در این آئین گفت: احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای در مجاورت جاده ترانزیتی اهواز ـ شوش ـ اندیمشک نقش مهمی در امدادرسانی به مصدومان حوادث جاده ای دارد.

رضا نجاتی بیان کرد: حجم بالای تردد در این جاده به ویژه در محدوده شهرستان شوش، نیاز مضاعفی را برای احداث پایگاه امداد جاده ای و پوشش حوادث ترافیکی از سوی جمعیت هلال احمر می طلبد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در تمامی صحنه ها و عرصه ها حضور پر رنگ و موثر داشته و در برآورده کردن مطالبات مردم فعال است.

فرماندار شهرستان شوش با اشاره به اینکه این پایگاه با زیربنای 600 متر مربع احداث خواهد شد گفت: هزینه پیش بینی شده برای ساخت این پایگاه جاده ای 4،5 میلیارد ریال است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار راه اندازی ایستگاه نجات غریق در ساحل رودخانه کرخه، تجهیز هلال احمر این شهرستان با توجه به قدمت 50ساله و مجهز کردن پایگاه جدید به پد بالگرد و نیز راه اندازی پایگاه در شهر الوان با توجه به جاده 150کیلومتری اهواز ـ شوش ـ اندیمشک شد.

سید راضی نوری اظهار کرد: پایگاه جدید امداد و نجات جاده ای هلال احمر با توجه به جاده ترانزیتی باید مجهز به پدبالگرد باشد.