امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خوزستان
تاریخ انتشار : 21/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 356
کد خبر : 1644
دوره بازآموزی نجات در حوادث جاده‌ای برگزار شد،

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک عنوان کرد:

دوره بازآموزی نجات در حوادث جاده ای برگزار شد، حضور 25 امدادگر در دوره باز آموزی امداد جاده ای

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک گفت: کارگاه بازآموزی نجات در جاده در پایگاه امداد جاده ای این شهرستان و با حضور 25 نفر از نجاتگران و امدادگران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، افشین کاویانی اظهار کرد: این کارگاه یک روزه و با هدف آشنایی با تجهیزات سبک و نیمه سنگین عملیات نجات و افزایش تجربه عملی نجاتگران در پایگاه امداد و نجات بین شهری اندیمشک برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه‌ به آمادگی و توان عملیاتی بالای امدادگران در زمان بروز بحران و عملیات امداد و نجات، افزود: در این دوره  ۲۵امدادگر و نجاتگر شرکت کردند که فرصتی مناسب جهت انتقال تجربیات و کسب تجربه برای نجاتگران جهت حضور در عملیات ها و پایگاه امداد جاده بود.

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک بیان کرد: بازدید از پایگاه امداد و نجات، آشنایی با تجهیزات امدادی، آمبولانس و تجهیزات نجات، یادآوری نکات امدادی و ارزیابی صحنه و مصدوم از برنامه های این کارگاه یک روزه بود.

کاویانی ادامه داد: آمادگی امدادگران و آشنایی آنها با تجهیزات امدادی در زمان بروز بحران و حادثه می تواند نقش مهمی در کاهش دامنه حوادث و سوانح داشته باشد و از میزان تلفات بکاهد.

وی اضافه کرد: به دلیل حادثه خیز بودن خوزستان و جغرافیای خاص آن در شمال و جنوب امدادگران هلال احمر همواره در خط مقدم امداد و نجات هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک تصریح کرد: هلال احمر همواره تلاش می کند با برگزاری این دوره ها آمادگی امدادگران خود را برای حضور در بحران ها و عملیات امداد و نجات در سطحی مطلوب حفظ کند.