امروز   سه شنبه   مورخ   26/تیر/1397   ساعت 16:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : خوزستان
تاریخ انتشار : 16/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 341
کد خبر : 1850
اجرای پویش یکصدهزار نفری اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

جمعیت هلال احمر متولی خدمت رسانی در خارج مرزها در اربعین است، اجرای پویش یکصدهزار نفری اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر متولی تمامی امور در خارج از مرزهای ایران است و بحث اسکان، امداد و نجات و بهداشت و درمان را در این زمینه در بیرون مرزهای کشور بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احر خوزستان، دکتر علی خدادادی صبح سه شنبه در نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خوزستان که با حضور رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برگزار شد، اظهار کرد: در بحث اربعین در دو حوزه امداد و نجات فعالیت می کنیم اما در حقیقت همه بخش های هلال احمر در فعالیت های درون مرزی و برون مرزی درگیر خواهند بود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر متولی تمامی امور در خارج از مرزهای ایران است و بحث اسکان، امداد و نجات و بهداشت و درمان را در این زمینه بر عهده دارد و درون مرزها تولیت کار را در اجرای وظیفه امداد و نجات به عهده داریم و در حوزه بهداشت و درمان به عنوان دستگاه معین در کنار دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان متولی اصلی انجام وظیفه خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: با توجه به تجربیات گذشته و توسعه زیرساخت ها نگاه روبه رشدی در بحث اربعین حاکم شده است ولی به دلیل شرایط اقلیمی و تغییرات ناشی از زمان، بحث گرما را در اربعین خواهیم داشت که ما باید آمادگی لازم را برای این امر داشته باشیم البته با توجه به شرایط آب و هوایی، احتمالاً امسال مشکل خاصی از نظر تغییرات اقلیمی نداشته باشیم.

دکتر خدادادی گفت: امسال شرایط بهتری نسبت به سال گذشته خواهیم داشت اما نقایصی هست که نیاز به هماهنگی های بیشتر بین دستگاه های مرتبط با بحث اربعین وجود دارد تا شرایط بهتری را برای زائران اربعین فراهم کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی پویش 100 هزار نفری اربعین توسط جمعیت هلال احمر خوزستان، گفت: خلاقیتی که در هلال احمر طراحی شده، پویش 100 هزار نفری اربعین به منظور زمینه سازی برای مقابله با آسیب های اجتماعی و خودامدادی در مسیر پیاده روی این حرکت عظیم فرهنگی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: این پویش یک حرکت فرهنگی برای جوانان و بستری مناسب برای استفاده از این امر است که در حوزه خودامدادی و دیگر امدادی می توانند خدمات ارائه کنند.

دکتر خدادادی با اشاره به ضرورت تقویت جنبه مردمی پیاده روی اربعین، تصریح کرد: باید زمینه مردمی شدن اربعین را فراهم و آن را از حالت دولتی بودن خارج کنیم.