امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:43
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : قم
تاریخ انتشار : 23/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 471
کد خبر : 1367
در آستانه نیمه شعبان صورت گرفت؛

بازدید رییس سازمان امداد و نجات کشور از اجرای طرح "منتظران ظهور" در مسجد مقدس جمکران
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با حضور در مسجد مقدس جمکران از اجرای طرح بزرگ "منتظران ظهور" که به منظور پوشش امدادی جشن های نیمه شعبان در جمکران در حال اجرا است بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ همزمان با اجرای طرح "منتظران ظهور" که با حمایت و پشتیبانی سازمان امداد و نجات در حال اجرا است، مرتضی سلیمی به همراه دکتر گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با حضور در پست های امداد و نجات و مراکز خدمت رسانی جمعیت هلال احمر این استان در اطراف مسجد مقدس جمکران ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) از روند امدادرسانی به زائران و مجاوران شهر مقدس قم بازدید کرد.
بر اساس این گزارش، امسال در طرح ملی منتظران ظهور با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های امدادرسان استان، 203 نفر از پزشکان و پرستاران و امدادگران هلال احمر در کنار یکدیگر در حال ارایه خدمات امدادی به زایرین هستند.
همچنین جمعیت هلال احمر در این طرح تمهیداتی را برای آسایش و رفاه هموطنان در نظر گرفته است، که می توان به وجود سه دستگاه اتوبوس از استان های تهران، خوزستان و قزوین به همراه 2 فروند بالگرد امدادی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس، 11 دستگاه آمبولانس، 9 دستگاه خودروی نجات، 6 دستگاه خودرو کمک دارسبک و 6 دستگاه موتور آمبولانس، یک دستگاه مینی بوس، 3 دستگاه خودروی یخچال دار و یک دستگاه تانکر آب با توجه به ازدحام جمعیت برای انجام اقدامات سریع و خدمت رسانی اشاره کرد.
گفتنی است، طرح بزرگ منتظران ظهور از 20 اردیبهشت جاری آغاز شده و تا روز جمعه 22 اردیبهشت، روز میلاد حضرت مهدی (عج) با هدف امداد رسانی به زائران نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران ادامه خواهد داشت.