امروز   سه شنبه   مورخ   01/خرداد/1397   ساعت 10:35
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : قم
تاریخ انتشار : 22/مرداد/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 345
کد خبر : 1654
انتقال مصدوم از عمق ۱۹۰ متری سطح زمین در معدن منگنز

با انتقال مصدوم از عمق ۱۹۰ متری سطح زمین مانور امداد و نجات در معدن منگنز اجرایی شد

مانور امداد و نجات در معدن منگنز با همکاری دستگاه های امدادرسان استان و با حضور تیم های تخصصی نجات و رییس شعبه و امدادگران بخش کهک و برنامه ریزی اداره عملیات جمعیت استان در معدن منگنز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر افزود: این مانور در شرایط واقعی و در عمق ۱۹۰متری انجام و طی آن مصدومین فرضی را با شرایط پیچیده به سطح زمین انتقال داده شدند.
وی تصریح کرد: ابن مانور جهت تعامل بیشتر دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران استان قم و برنامه ریزی مدیرکل بحران استان، با توجه به وقوع سوانح معدن در کشور، و با اعلام پلیس 110 به مرکر کشبک امدادی هلال احمر انجام شد.
سلیمی بیان کرد: پس اعلام پلیس 110 به مرکر کشبک امدادی جمعیت هلال احمر، نخست تیم واکنش سریع از استان۷ قم با مسولیت رئیس اداره عملبات هلال احمر قم به منطقه اعزام شدند.
سلیمی، جانشین معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: با اعلام به جمعیت هلال احمر بخش کهک دو تیم به همراه خودرو آمبولانس نجات به معدن اعزام شده و یک تیم نیز به عنوان پشتیبان در کهک حضور یافتند.
وی با بیان اینکه این مانور با حضور نیروهای پلیس و آتش نشانی قم، اورژانس و تیم امدادی معدن اجرایی شد، اظهار کرد: در ادامه مدیرکل بحران استان ضمن قدردانی از تلاش های جمعیت هلال احمر قم، خواستار بهره گیری پرسنل معدن از آموزش های تخصصی معاونت امداد جمعیت هلال احمر شد.
هادی سلیمی با تاکید بر تسریع در ادامه روند ایجاد شعب هلال احمر در بخش های استان،این امر را راهکار جدید جمعیت استان در امدادرسانی سریع به حادثه دیده گان برشمرد و خاطرنشان کرد: نجات از عمق 190 متر با تجهیزات و ایمنی لازم توسط هلال احمر و 240 متر توسط آتش نشانی، همچنین نجات 5 مصدوم فرضی و برگزاری جلسه بررسی نقاط ضعف مانور را، از نقاط قوت این مانور عنوان کرد.