امروز   سه شنبه   مورخ   26/تیر/1397   ساعت 16:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : قم
تاریخ انتشار : 18/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 444
کد خبر : 1857
از اجرای مانور بزرگ آموزشی، امدادی و درمانی در قم

از اجرای مانور بزرگ آموزشی، امدادی و درمانی تا افتتاح 4 خانه هلال در بخش خلجستان

با همکاری جمعیت هلال احمر و بخشداری خلجستان مانور بزرگ آموزشی، امدادی و درمانی (BHCU) در بخش خلجستان با محوریت آموزش امداد و درمان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با تشریح اهداف برگزاری این مانور اظهار کرد: این مانور در راستای سنجش آمادگی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و افزایش توانمندی های آموزشی و درمانی روز پنجشنبه هفته جاری در شهر دستجرد بخش خلجستان برگزار می شود.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری این مانور تصریح کرد: تیم های امدادی و درمانی مستقر در این مانور متشکل از پزشک، پرستار، ماما و روان پزشکان می باشند و ضمن اجرای مانور فرضی با برپایی پست های امدادی آماده ارائه خدمات درمانی در این مانور هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به ارائه خدمات متنوع در این مانور بیان کرد: در مانور بزرگ آموزشی، امدادی و درمانی خدماتی شامل؛ ویزیت رایگان، معاینه ماما، تریاژ، ارزیابی اولیه مصدوم، خدمات دارویی، کنترل بهداشت، بهداشت روان، بهداشت تغذیه و تست سلامت در این پست های درمانی ارائه می شود.

گلفشان با بیان اینکه این برنامه ریزی و اجرای مانور بزرگ با همکاری مناسب بخشداری خلجستان محقق شده است، افزود: در حاشیه این مانور و در حوزه جوانان در ۲ مهدکودک و پیش دبستانی کانون غنچه های هلال احمر افتتاح می شود، همچنین با اجرای طرح دادرس را در مدارس دستجرد کانون دانش آموزی در بخش خلجستان کلید می خورد.

وی با اشاره به اینکه در این مانور و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در دانشگاه پیام نور دستجرد، کانون دانشجویی هلال احمر افتتاح و آغاز بکار خواهد کرد، ادامه داد: همچنین با آغاز آموزش های امداد و کمک های اولیه، و برگزاری کارگاه آشنایی با نهضت صلیب سرخ طلاب در حوزه علمیه ای دستجرد رسما کانون طلاب هلال احمر در این بخش افتتاح می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه هم اکنون یکصد خانه هلال در سطح استان قم فعال هستند از افتتاح 4 خانه هلال در هفته جاری خبر داد و افزود: به درخواست دهیاران روستاهای نایه، گیو، وشاره و زیزگان از توابع بخش خلجستان و با هدف آموزش اهالی روستاها، همزمان با برگزاری شورای اداری بخش خلجستان در سه شنبه هفته جاری دو خانه هلال آغاز به کار می کنند و و 2 خانه هلال دیگر همزمان با برگزاری این مانور بزرگ در روز پنجشنبه افتتاح می شود.