امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 08:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 12/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 588
کد خبر : 2495
فعالیت 3 هزار نیروی عملیاتی امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه و توزیع بیش از 89 هزار دستگاه چادر

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد:

فعالیت 3 هزار نیروی عملیاتی امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه/ بیش از 89 هزار دستگاه چادر توزیع شد

 معاون عملیات سازمان امداد و نجات از فعالیت 3 هزار نیروی عملیاتی امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، شاهین فتحی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز جمعیت هلال‌احمر لرستان و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از وقوع زمین‌لرزه در کرمانشاه اولین پایگاه‌هایی که به منطقه اعزام شدند پایگاه‌های امداد و نجات بود.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله ستاد مدیریت بحران در تهران تشکیل شد و تیم‌های امداد و نجات کرمانشاه برای ارزیابی به محل حادثه اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هر چه از زمان وقوع زلزله فاصله می‌گرفتیم تیم‌های بیشتری به منطقه اعزام می‌شد، افزود: بالغ بر 21 استان در روزهای بعد زلزله در بحث امداد، جست و جو و نجات مشارکت کردند.

فتحی تصریح کرد:  پس از عملیات جست و جوی مفقودین، اسکان و تغذیه اضطراری شروع شد، طی این عملیات 89 هزار تخته چادر امدادی بین زلزله زدگان توزیع شد.

وی با اشاره به توزیع اقلام شانزده گانه امدادی از قبیل لوازم پخت‌وپز و لوازم بهداشتی، بیان داشت: در چند نوبت بالغ بر 53 هزار بسته  غذایی 72 ساعته و سپس بسته‌های یک‌ماهه اول و یک‌ماهه دوم بین آسیب‌دیدگان توزیع شد.

این مسوول یادآور شد: طی مرحله اول 31 تیم جست و جو به منطقه اعزام شد که مجموع فعالیت‌های آنان منجر به پیداکردن چندنفر به صورت زنده شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات از حضور 569 تیم مختلف عملیات در مناطق آسیب‌دیده کرمانشاه خبر داد و گفت: بالغ بر 3 هزار نیروی عملیاتی امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده حضور داشتند.

فتحی اظهار داشت: در مجموع 89 هزار و 885 دستگاه چادر بین زلزله‌زدگان توزیع شد، همچنین بالغ بر 298 هزار تخته پتو، 61 هزار و 300 تخته موکت، 49 هزار و 200 شعله والور، 43 هزار ست ظروف و گالن‌های آب، 288 هزار کیلوگرم نایلون پوششی و 40 هزار بخاری برقی بین آسیب‌دیدگان توزیع شد.

وی با ابراز اینکه هلال‌احمر نسبت به حوادثی که در کشور رخ می‌دهد نیاز بیشتری به دپوی اقلام امدادی دارد، افزود: دولت ضرورت دارد در این راستا هلال احمر را کمک کند چرا که بخشی از انبارهای اقلام 16 گانه امدادی خالی شده و بایستی جایگزین شود

معاون عملیات سازمان امداد و نجات یادآور شد: درسی که زلزله کرمانشاه به ما می‌دهد این بوده که کشور از نظر حوادث طبیعی و حوادث انسان‌ساخت ضعیف است، لذا با توجه به سوابق حوادث در کشور مدیریت بحران بایستی به سمت آمادگی هر چه بیشتر پیش‌رود.

فتحی عملکرد تیم‌های عملیاتی لرستان را در زلزله اخیر کرمانشاه مطلوب خواند و خاطرنشان کرد: تیم‌های امداد و نجات استان در همان ساعات اولیه در منطقه سرپل ذهاب حضور داشته و فعالیت‌های خوب و چشم‌گیری داشتند.