امروز   پنج شنبه   مورخ   27/مهر/1396   ساعت 14:07
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : گیلان
تاریخ انتشار : 18/دی/1395
نویسنده : شاهسوند
تعداد بازدید : 587
کد خبر : 757
در آینده نزدیک صورت می گیرد؛مدیر
آغاز طرح آموزش خانه به خانه در استان گیلان
عامل جمعیت هلال احمر گیلان از آغاز طرح آموزش خانه به خانه در این استان خبر داد و گفت: در این طرح با کمک آموزش و پرورش و دیگر گروه های مرجع به بیش از 8 هزار خانوار در سطح استان ، راه های مقابله با بلایای طبیعی آموزش داده می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان در این دیدار با توجه به اجرای طرح خانه به خانه گفتبه منظور گسترش همکاری های آموزش و پرورش و هلال احمر ، به 500 فرهنگی آموزش داده شده تا مهارت های امداد و نجات را به دانش آموزان انتقال دهند.


مهدی ولی پور با اشاره به اجرای ˈطرح دادرسˈو با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 3 هزار و 470 دانش آموز در 197 مدرسه سراسر استان عضو طرح دادرس جمعیت هلال احمر (دانش آموزان آماده در روزهای سخت)است.


وی هدف از اجرای طرح دادرس را افرایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس ، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش وپرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص ، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد .


مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این دیدار گفت: به کمک دانش آموزان و همچنین آموزش خانواده ها می توانیم آمادگی آنها را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش دهیم.


مهدی حاجتی در جلسه مشترک با جمعیت هلال احمر استان گفت: با آموزش دانش آموزان و مشارکت خانواده ها در شرایط بحرانی از شدت خسارتهای مالی و جانی می توان جلوگیری کرد.


وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با طرح دادرس که در معاونت تربیت بدنی و سلامت اجرا می شود، 30 هزار دانش آموز را در روزهای سخت آموزش داده است.


 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: برگزاری ساعت های ضمن خدمت و جلسات مشترک آموزش و پرورش با هلال احمر می تواند در تعمیق همکاری های دوجانبه مفید باشد.