امروز   پنج شنبه   مورخ   26/تیر/1399   ساعت 17:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 14/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1235
کد خبر : 2508
میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبری معظم خدمت بی‌مزد و بی‌منت به مردمی است که ولی نعمت ما هستند

پیام رئیس جمعیت به مناسبت سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی/ امروز رویت هلال احمر حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور امکان پذیر است

 

 جمعیت هلال احمر در خدمت کردن به مردم، قانع به داشته‌ها و کارکردهای کنونی نیست چرا که از انقلاب و امام آموخته است در پیشرفت و سازندگی عزم و اراده قوی داشته باشد. میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبری معظم خدمت بی‌مزد و بی‌منت به مردمی است که ولی نعمت ما هستند و ان‌شاء‌الله‌تعالی در این مسیر خطیر و سخت با حداکثر توان قدم خواهیم برداشت

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، متن پیام دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر بدین شرح است:«دهه فجر سی و نهمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به تازگی آغاز شده است و در طلیعه این سالگرد خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر با آرمان‌های امام راحل (رضوان‌الله تعالی علیه) پیمان دوباره می‌بندد و با گام‌های بلندتر به سوی نیازمندان و همه آنانی که چشم امیدشان به نام و نشان هلال احمر است، قدم برمی‌دارد.

 شتاب داوطلبان، امدادگران، نجاتگران، جوانان، مدیران و کارکنان جمعیت هلال احمر در یاری‌رسانی به افراد آسیب‌دیده و نیازمند در داخل و بیرون مرزها تکلیف دیروز و امروز جمعیت هلال‌ احمر نیست بلکه عمری نزدیک به یک قرن دارد اما آنچه در 39 سال گذشته به این تکلیف ارزش مضاعف داد و رنگ و بوی خالصانه به آن بخشید این بود که از انقلاب و امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) آموختیم عاشق مردم خصوصاً طبقه محروم و آسیب‌دیده باشیم. بر اساس همین نگاه بود که امروز رویت هلال احمر حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور امکان‌پذیر است و داوطلبان، امدادگران و جوانان عضو هلال احمر، هم در حادثه هم در آرامش، در کنار مردم هستند.

 جمعیت هلال احمر تا امروز در حد توان کوشیده است با بیش از 530 پایگاه امداد و نجات جاده‌‌ای، کوهستانی و دریایی، بیش از 40 درمانگاه تخصصی و عمومی، بیش از 20 بیمارستان سریع‌الاستقرار، 119 مرکز توانبخشی و ارتوپدی و 4 بیمارستان و مرکز درمانی داخل کشور توزیع عادلانه‌ای از خدمات خویش را بر پهنه ایران جاری کند. این درسی بود که انقلاب به ما داد تا همه داشته‌های‌مان را صرف آرامش مردم کنیم. با افتخار می‌گوییم تمامی امکانات و دارایی‌های جمعیت هلال احمر برای مردم است و از این سرمایه در راه نجات افراد آسیب‌دیده در حوادث، خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی و دارویی، آموزش اصول انسان‌دوستی به جوانان و ... استفاده می‌کنیم.

با وجود موانع و کاستی‌ها، هلال احمر امروز با 24 بالگرد امدادی، 1055 آمبولانس، 556 انبار امدادی در سراسر کشور در خدمت مردم است و تلاش بر این است با افزایش ظرفیت امداد هوایی، تجهیزات امداد و نجات، پایگاه‌ها و ... سرعت و کیفیت امداد و نجات آسیب دیدگان در حوادث را به طور چشمگیری افزایش دهیم.

با وجود این، جمعیت هلال احمر در خدمت کردن به مردم، قانع به داشته‌ها و کارکردهای کنونی نیست چرا که از انقلاب و امام آموخته است در پیشرفت و سازندگی عزم و اراده قوی داشته باشد. میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبری معظم خدمت بی‌مزد و بی‌منت به مردمی است که ولی نعمت ما هستند و ان‌شاء‌الله‌تعالی در این مسیر خطیر و سخت با حداکثر توان قدم خواهیم برداشت.»