امروز   پنج شنبه   مورخ   26/تیر/1399   ساعت 18:36
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1126
کد خبر : 2519
۳فروند بالگرد به ناوگان امدادهوایی هلال احمر اضافه می شود/ باید در کنار مردم باشیم

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست خبری استان خراسان شمالی:

۳فروند بالگرد به ناوگان امدادهوایی هلال احمر اضافه می شود/ باید در کنار مردم باشیم

 نشست خبری رئیس جمعیت هلال احمر در پایگاه امداد هوایی استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در این نشست ضمن خرسندی از حضور در میان مردم خراسان شمالی بر ارائه خدمات با کیفیت بیشتر در این استان تاکید ‌کرد.

پیوندی با اشاره به افتتاح پایگاه امدادونجات هوایی در استان خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی با توجه به گستردگی و تجربه حوادث تلخ گذشته نیازمند بروز رسانی تجهیزات است.

پیوندی با اشاره به افتتاح پایگاه امدادهوایی‌ ادامه داد: ما برای خدمت رسانی بهتر نیازمند تجهیزات بروز هستیم. پروژه آشیانه بالگرد به همین منظور به بهره برداری رسید.

وی افزود: تعداد بالگردها باید بیشتر شود تا اگر اتفاقی مثل زلزله بیفتد، خسارات کاهش پیدا کند. امیدواریم بتوانیم در زمینه کارهای زیرساختی در تمام مناطق کشور کارهای اساسی انجام دهیم.

پیوندی در ادامه گفت: آموزش همگانی وظیفه اصلی هلال احمر است. طرح خادم به همین منظور اجرا می شود تا مردم آموزش بیشتری ببینند آگاه شوند.

پیوندی ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر عنوان کرد: هلال احمر یک جمعیت امدادی خیرخواهانه و غیرانتفاعی است. ما در هلال احمر اهدافی همچون‌ تکریم انسان ها، ترویج روحیه صلح و دوستی، ارتقا سلامت مردم و کاهش آلام و تسکین دردهای مردم را دنبال می کنیم. در ارائه این خدمات تمام خانواده جمعیت سهیم هستند.

وی با اشاره به سابقه ۹۳ ساله فعالیت جمعیت هلال احمر در کشور ادامه داد: ما اگر میخواهیم پاسخ مثبتی در حوادث داشته باشیم باید در کنار مردم باشیم.

پیوندی به کمک های نقدی و غیر نقدی به زلزله زدگان خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: امروز سالگرد زلزله بجنورد در سال ۷۵ است. همانطور که مردم ایران، اهالی این منطقه را همراهی کردند، شما نیز در زلزله کرمانشاه یاری گر زلزله زدگان بودید.

وی با اشاره به کمک های‌ ملی و منطقه ای به جمعیت هلال احمر ادامه داد: لباس قرمز هلال احمر پناهگاه و آرامش بخش مردم است. این اعتماد مردم یک سرمایه برای جمعیت هلال احمر است و ما باید برای افزایش این اعتبار قدم برداریم.

پیوندی ارزش  پروژه های به بهره برداری رسیده در استان خراسان شمالی را هشت میلیاردتومان عنوان کرد و افزود: خراسان شمالی استان پهناوری است. حوادث مختلفی این استان را تهدید می کند. زیر ساخت ها در این استان بسیار بهتر شده است.

پیوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امدادونجات پیشانی فعالیت هلال احمر محسوب می شود، افزود: در حوزه امدادونجات همه دستگاه های اجرایی نقش دارند. باید مطالبه گری در جامعه را افزایش داد و در نهایت جامعه شادتری داشته باشیم. ما به عنوان ارگان اجرایی باید در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

 

دکتر پیوندی در ادامه با قدردانی از دولت و مجلس در خصوص تخصیص اعتبارات به جمعیت هلال احمر افزود: اعتبارات ما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ اما با توجه به انتظارات ما این موضوع نیاز به پیگیری های بیشتر دارد.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به افتتاح چهاردهمین آشیانه امداد هوایی افزود: در حال حاضر ۲۴ بالگرد در جمعیت هلال احمر داریم که امیدواریم با اختصاص بودجه این تعداد افزایش یابد. پیوندی در ادامه از اختصاص ۷۵ دستگاه آمبولانس و خودرو نجات به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر قبل از پایان سال خبر داد.

وی عنوان کرد: اگر هزینه ای در حوزه آموزش صورت بگیرد سرمایه گذاری است. البته آموزش همگانی تنها مختص به هلال نیست، تمام دستگاه‌ها می‌توانند در این زمینه همکاری داشته باشند. همه را باید نسبت به مسئله آموزش ترغیب کرد. در خصوص آموزش همگانی این وظیفه هلال احمر است که به سراغ مردم برود. طرح هایی هم با همین محور اجرا می کنیم. در سال گذشته با تمام کمبودهای مالی و اعتباری هزینه مناسبی را در حوزه آموزش اختصاص دادیم. پیوندی یکی دیگر از برنامه‌های هلال احمر را استفاده از ظرفیت هنرمندان و ورزشکاران در جهت افزایش اعتماد مردمی در این مجموعه دانست.

 رئیس جمعیت هلال احمر همچنین از ورود سه بالگرد امدادی جدید به چرخه امداد رسانی این جمعیت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با احتساب این سه فروند بالگرد، شمار بالگردهای هلال به 27 عدد می رسد

 حسن شکوری نسب‌ نیز در این نشست به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد جمعیت این استان پرداخت.

لازم به ذکر مرتضی سلیمی رئیس سازمان امدادونجات در این سفر رئیس جمعیت را همراهی می کند

دکتر پیوندی و همراهان، خراسان شمالی را ترک و وارد استان خراسان رضوی شدند.