امروز   پنج شنبه   مورخ   26/تیر/1399   ساعت 17:42
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 17/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1072
کد خبر : 2520
سنت حسنه وقف یک راه نجات است/ ایجاد پایگاه امداد کوهستان بنام سید علی حسینی

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاح مرکز اقامتی رفاهی مرحومه ربانی در خراسان رضوی:

سنت حسنه وقف یک راه نجات است/ ایجاد پایگاه امداد کوهستان بنام سید علی حسینی

 رئیس جمعیت هلال احمر در دومین سفر استانی‌ خود شب گذشته از توانمندهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر شب گذشته با حضور دکتر پیوندی  پروژه اقامتی و رفاهی مرحومه ربانی را افتتاح شد. ساختمان این بنا وقف مرحومه داوود ربانی بوده است.رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه این مرکز اقامتی از بهره برداری از بیست پروژه در طول دهه فجر در جمعیت هلال احمر خبر داد.

پیوندی در این مراسم اساس فعالیت های جمعیت هلال احمر را ارتباط با مردم دانست و افزود: سنت حسنه وقف یک راه نجات است تا بتوانیم بر این اساس در جهت رفع نیاز مردم از آن بهره ببریم. او با بیان اینکه موقوفات هلال احمر  در تمام استان ها موجود است ادامه داد:ما از این منابع و ظرفیت در جهت اهداف واقف استفاده کنیم.

پیوندی به بیان اینکه فرهنگ وقف گامی است که ارتباط هلال احمر ما مردم قوی تر کرده است افزود: تفاوت ما با سایر نهادها هم باید نهاد هم بر همین اصل مردمی بودن جمعیت است، ویژگی باید از آن بهترین  استفاده را داشته باشیم. پیوندی ارتباط با مردم از طریق کانون های اجتماعی رااز اهداف مهم هلال احمر دانست.


پیوندی ضمن قدردانی از تلاش های تمامی اعضای خانواده هلال احمر  عنوان کرد: اعتبار ما به ویژگی مردمی بودن ما پیوند خورده است وما باید برای تقویت این اعتبار قدم برداریم. پیوندی با تاکید بر این موضوع که در جمعیت هلال احمر باید به متن توجه شود افزود:انتظار مردم از پرداختن به نیاز و دغدغه های آن ها است نه پرداخت به حواشی کا  نتیجه هم به دنبال نخواهد داشت. بشردوستانه و مردمی باید جلوه کنیم. 

وی ادامه داد: هلال احمر باید مرجع مردم باشد، مردم حق دارند انتظارت خود را هلال احمر مطالبه کنند، در رضایتمندی مردم رضایتمندی خدا نهفته است.
پیوندی با اشاره به اینکه در حوزه امداد و نجات کار مهمی صورت گرفته است ادامه داد: با تمام فعالیت صورت گرفته اما با هنوز انتظارات مردم فاصله داریم کمبود اعتبار یک چالش در توسعه هلال احمر است.ما باید از ظرفیت منابع خود استفاده کنیم تا پاسخگو تمامی انتظارت مردم باشیم، دستگاه های مختلف نیز در این پاسخگویی هلال احمر را می بایست همراهی کنند.

رئیس جمعیت همچنین به اهمیت ارائه خدمت به زائران امام در شهر مشهد اشاره داشت.پیوندی گفت:ما نگاه ویژه ای به شهر مشهد داریم این یک شهر معنوی است کا ما باید آرامش خاطر زائر را به عنوان نهاد  امدادی در این شهر فراهم کنیم. با تمام اعتبارات ان‌شاالله در ‌ زمینه تامین آسایش زائر در این شهر قدم بر می داریم و امیدواریم بتوانیم یک مرکز اقامتی رفاهی بزرگ در شهر مشهد برای خانواده جمعیت هلال احمر ایجاد کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر مجتبی احمدی مدیرعامل استان خراسان رضوی نیز در خصوص وقف در استان خراسان رضوی توضیحاتی ارائه کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه سفر خود در شهر مشهد با خانواده نجاتگر جان باخته سیدعلی حسینی که در حادثه بهمن اشترانکوه جان خود را از دست داد دیدار کرد. رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار از  ایجاد یک پایگاه امدادی کوهستان با نام زنده یاد سیدعلی حسینی خبرداد.

وی همچنین از محمد حسین فاضل امدادگر قدیمی استان خراسان رضوی عیادت کرد.