امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 09:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 19/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 593
کد خبر : 2538
افتتاح پایگاه امداد و نجات چهاربرکه در یکی از پر حادثه ترین جاده های استان فارس

در سفر رئیس جمعیت به استان فارس محقق شد؛

افتتاح پایگاه امداد و نجات چهاربرکه در یکی از پر حادثه ترین جاده های استان فارس

 

باحضور رئیس جمعیت هلال احمر پایگاه امدادونجات بین شهری چهاربرکه لارستان استان فارس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمعیت هلال احمر  با حضور در شهرستان لارستان استان فارس پایگاه امداد و نجات بین شهری چهار برکه را افتتاح کرد.

این پایگاه در مساحت با ۵ هزار متر و با همراهی خیرین شهرستان لارستان مرتضی عزیزپور و جمعیت هلال احمر ساخته شده است‌.

دکتر پیوندی در آیین افتتاح این پایگاه که با حضور جمشید جعفر پور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی ، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات و جمعی از مسئولان استانی‌ برگزار شد گفت: یکی از وظایف مهم هلال احمر که در میان مردم شناخته شده است بحث امداد و نجات است، کشور ما حوادث تلخی را تجربه کرده است که یکی از این تجربه های تلخ زلزله سال ۳۹ در این منطقه بوده است.

رئیس جمعیت با اشاره به ضرورت تقویت در حوزه امداد و نجات ادامه داد: ما می بایست با توجه به اینکه کشور ما همیشه در معرض این حوادث قرار داد آمادگی خود در بالاترین سطح ممکن حفظ کنیم.

وی افزود: امیدواریم که هیچ گاه کشور‌ ما با حادثه مواجه نشود اما این یک واقعیت است که کشور ما همواره حوادثی همچون زلزله سیل و برف و کولاک و... درگیر بوده است؛ ما باید با آمادگی کامل توان پاسخگویی به این حوادث را داشته باشیم.

پیوندی با اشاره به پر تردد بودن جاده‌های لارستان ادامه داد: افتتاح این پایگاه نیاز این منطقه بوده است و تصادفات جاده‌ ای که از آن مرگ خاموش یاد می شود هر سال باعث جان باختن هموطنان می شود ایجاد چنین پایگاه می تواند پاسخگویی در این حوادث را تسهیل کند.

دکتر پیوندی به تعداد ۵۳۱ پایگاه امدادی در سراسر کشور اشاره و ادامه داد: بر اساس بر آوردهای صورت گرفته ما نیازمند‌ ۱۲۰۰ پایگاه جاده ای دریایی و هوایی در کشور هستیم، ما باید اطمینان خاطر مردم در سفر فراهم کنیم.

او با اشاره به اینکه تمام دستگاه و تمام مردم باید هلال احمر در امر پاسخگویی به حوادث یاری کنند ادامه داد: این پایگاه امدادونجات نمونه ای از همراهی یک خیر، دستگاهی اداری استان و جمعیت هلال احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: هلال احمر از درون‌ مردم است؛ ما دست خود را به سوی مردم و خیرین دراز میکنیم‌، جمعیت یک نهاد اداری و تشکیلاتی و رسمی نیست یک سازمان مردم نهاد است، یک حرکت که داوطلبانه که از درون مردم شکل گرفته است‌.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین از اضافه شدن یک آمبولانس تا قبل از شروع طرح امدادونجات‌ نوروزی به این پایگاه و همچنین پیگیری برای تامین اعتبار ساخت ساختمان اداری و انبار اقلام در این شهرستان خبر داد.

 

در این مراسم جمشید جعفر پور و مسئولین استانی‌ از زحمات جمعیت هلال احمر در استان فارس قدردانی کردند.
گفتنی است رئیس جمعیت هلال احمر و هیات همراه پیش از این از استان های خراسان شمالی ،رضوی، جنوبی،کرمان و هرمزگان نیز بازدید کرده اند.