امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 23:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 08/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 840
کد خبر : 2616
انتقال دو تیم امدادی 5 نفره به ارتفاعات 3 هزار متری دنا

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خبر داد:

دو تیم امدادی به ارتفاعات دنا منتقل شدند/ درخواست از افرد محلی برای خودداری از صعود بدون هماهنگی به ارتفاعات دنا

 معاون سازمان امداد و نجات از انتقال دو تیم امدادی 5 نفره به ارتفاعات 3 هزار متری دنا خبر داد.
 شاهین فتحی با اعلام این خبر گفت: مأموریت این گروه ایجاد کمپ و بررسی نحوه دسترسی مجدد به محل سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج در پی بارش های اخیر است.
وی افزود: با توجه به بارش بیش از دو متر برف در نقطه سقوط هواپیما در چند روز گذشته، نخستین گروه اعزامی باید ارزیابی دقیقی از شرایط محل سانحه و وضع جوی داشته باشد. پس از ارزیابی های اولیه، تصمیم گرفته می شود که آیا امکان ادامه عملیات جست و جو و انتقال پیکرها وجود دارد یا خیر؟ یک تیم پشتیبانی 5 نفره هم، در دامنه کوه دنا مستقر شده اند.
آخرین وضعیت کوهنوردان محلی مفقود شده
فتحی همچنین با اشاره به مفقود شدن تیم 7 نفره اهالی و کوهنوردان محلی دنا گفت: 7 تن از اهالی و کوهنوردان محلی بدون اطلاع به تیم‌های امدادی برای یافتن اجساد کوهنوردان به ارتفاعات دنا صعود کردند، اما با توجه به شرایط بد جوی گرفتار برف و کولاک شدند.
فتحی افزود: امدادگران که متوجه مفقود شدن این افراد شدند، وارد عمل شده و توانستند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: در حال حاضر این افراد در مسیر بازگشت هستند و با امدادگران ارتباط کامل دارند. در صورتی که نیاز به امدادرسانی باشد، یک تیم در آماده باش است تا به این افراد برای بازگشت کمک کند.
فتحی خواستار عدم حضور نیرو‌های محلی به منطقه سقوط هواپیما شد و اظهارکرد: درخواست ما این است که افراد محلی به هیچ وجه بدون هماهنگی عازم منطقه سقوط هواپیما نشوند، زیرا وضعیت جوی در منطقه به هیچ وجه مناسب نیست.