امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 05:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 12/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2073
کد خبر : 2632
تلاش نجاتگران خاش در ارتفاعات قله تفتان

تلاش نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان خاش جهت پیدا کردن دو کوهنورد  مفقود شده در ارتفاعات قله تفتان با توجه به شرایط جوی نامناسب منطقه

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان رسول راشکی مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت : کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات قله تفتان پس از دو روز جستجو پیدا شد .

رسول راشکی گفت :   در پی اعلام مفقودی دو کوهنورد در ارتفاعات قله تفتان در ساعت ۱۵ روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۰ تیمهای امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان خاش به منطقه اعزام و با توجه به وضعیت نامطلوب جوی عملیات جستجو را آغاز نمودند ، پس از ۶ ساعت جستجو موفق به برقراری تماس تلفنی با مفقودین گردیدند که پس از موقعیت یابی و ارائه توصیه های امدادی و ایمنی به مفقودین ،  نسبت به اعزام  تیمهای امدادی به منطقه اقدام گردید .

وی همچنین گفت :

با تلاش نیروهای نجاتگر تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر و نیروهای داوطلب و همچنین با همکاری هیئت کوهنوردی استان یکی از دو کوهنورد مفقود شده صبح روز جمعه ۱۱ اسفند ماه پیدا شد . با توجه شرایط نامساعد جوی و عدم امکان پرواز بالگرد جستجو برای پیدا کردن دومین کوهنورد ادامه یافت . راشکی افزود: با توجه به توصیه های امدادی که در ساعات اولیه جستجو پس از برقراری ارتباط با وی صورت گرفته بود که محل خود را ترک نکند متاسفانه ایشان چندین بار موقعیت خود را تغییر داده و همین امر باعث ایجاد مشکل در یافتن وی شده بود که در این خصوص ۱۲ تیم عملیاتی مشتمل بر ۱۲۷ نفر نیروی نجاتگر تخصصی امداد و نجات کوهستان و عملیاتی و پشتیبانی جهت یافتن کوهنورد دوم از شهرستانهای خاش میرجاوه و زاهدان در عملیات فوق شرکت داشتند و سرانجام ساعت ۸:۳۰ دقیقه  صبح امروز مورخ ۹۶/۱۲/۱۲ دومین کوهنورد نیز با تلاش شبانه روزی امدادگران  جمعیت هلال احمر شهرستان های میرجاوه ،خاش و زاهدان   پیدا شد . همچنین یک فروندبالگرد به منطقه اعزام تا در صورت مساعد بودن شرایط جوی جهت انتقال وی به پایین اقدام گردد .