امروز   چهارشنبه   مورخ   28/آذر/1397   ساعت 06:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 15/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 984
کد خبر : 2641
افزایش اعتبار هلال احمر نزد مردم با بستن راه هرگونه تخلف در جمعیت

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد:

افزایش اعتبار هلال احمر نزد مردم با بستن راه هرگونه تخلف در جمعیت

 رئیس جمعیت هلال احمر در نشست هم اندیشی اعضای هیئات بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری در هلال احمر تاکید کرد: بستن راه های تخلف در جمعیت باعث می شود اعتبار هلال احمر نزد مردم بالاتر رود و در نهایت ما برای کمک به نیازمندان از حمایت های مردمی بیشتری بهره مند شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نشست هم اندیشی اعضاء هیئات بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، گروه های تحقیق و کارشناسان با حضور رئیس جمعیت و دیگر مسئولان هلال احمر در ساختمان صلح برگزار شد.
دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست گفت: فعالیت در بخش های نظارتی از جمله بازرسی، حراست و ...کار بسیار مشکلی است که کارمندان این حوزه با در نظر گرفتن حق و انصاف و عدالت و با صبر و بردباری سره را از ناسره مشخص کنند.
وی با اشاره به نکاتی ضروری خطاب به افراد شاغل در هیات تخلفات افزود: افرادی که در این حوزه مشغول به خدمت هستند همه متدین بوده و حتما مصالح کشور، اتقلاب و حرمت و اعتبار جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه آن را سرلوحه خدمت خود قرار دهند. از طرفی، کارشناسانی که وارد این حوزه می شوند، ضمن سالم بودن و متدین بودن باید بتوانند از بخشنامه ها و چارچوب ها، آنچه را که به صلاح جمعیت هلال احمر است استخراج کنند.
دکتر پیوندی با اشاره به صدور احکامی که منجر به محکومیت و یا تبرئه کارکنان می شود، تاکید کرد: برای قضاوت کردن، رعایت حق و عدالت و انصاف ضروری است و به روشن شدن تمام زوایای مسئله و مشکل موجود انیاز داریم همچنین رعایت حق و عدالت در تمام مراحل و شرایط بررسی ها و تحقیق و صدرو حکم باید مدّنظر قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر لزوم آزادانه بودن فعالیت هیات ها برای صدور رای براساس مستندات لازم، گفت: صدور رای و قضاوت نباید از  سفارش ها و روابط مسئولان داخلی و خارج از جمعیت تاثیر بپذیرد. چرا که اگر کسی از این مسیر خارج شود و نتواند حق و عدالت و انصاف را رعایت کند، سیستم اعتماد خود را از او سلب می کند.
دکتر پیوندی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که می فرمایند: «حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است»، افزود: اگر قرار بر صدور رایی برای یک فرد باشد، این عمل باید با حفظ حریم و حرمت و آبروی فرد انجام شود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از شاخصه های برخورد با فساد این است که محیط کار برای افراد شاغل، با نشاط و امید باشد، اظهار کرد: باید با افرادی که خارج از چارچوب منطقی کار می کنند، برخورد جدی صورت گیرد تا فضا برای انجام تخلف، ناامن شود. نه تنها کارمندان حراست، بازرسی و ... بلکه همه مدیران جمعیت باید دست به دست هم دهیم تا فضایی همراه با تعامل ایجاد شود که تخلف در آن، زمینه بروز نیابد.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان، خاطرنشان کرد: باید در روند قضاوت ها به افرادی که مورد قضاوت قرار می گیرند فرصت دفاع بدهیم و صدور رای باید بر اساس مستندات قانونی و محکمه پسند انجام شود.
دکتر پیوندی با بیان اینکه مردم به جمعیت هلال احمر اعتماد دارند و اموال خود را برای کمک به نیازمندان در اختیار هلال احمر قرار می دهند، افزود: بستن راه های تخلف باعث می شود اعتبار جمعیت هلال احمر نزد مردم بالاتر رود و در نهایت ما برای کمک به نیازمندان از حمایت های مردمی بیشتری بهره مند شویم.