امروز   چهارشنبه   مورخ   28/آذر/1397   ساعت 07:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 15/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 948
کد خبر : 2642
اهداء کمک نقدی و غیر نقدی سفیر کره جنوبی در تهران به زلزله زدگان کرمانشاه

اهداء 200 هزار دلارکمک نقدی و یکصد هزار دلار کمک غیر نقدی سفیر کره جنوبی در تهران به زلزله زدگان کرمانشاه/ افزایش همکاری های فرهنگی و بشردوستانه کره جنوبی و جمعیت هلال احمر

 سفیر کره جنوبی در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر 200 هزار دلار برای کمک به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه اهداء کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کیم سونگ هو، سفیر کره جنوبی در تهران امروز با محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر به منظور افزایش مناسبات فرهنگی و همکاری های بشردوستانه در ساختمان صلح  هلال احمر دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، سفیر کره جنوبی تعدادی چادر زمستانی به ارزش 100 هزار دلار و همچنین 200 هزار دلار کمک نقدی برای کمک به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه به جمعیت هلال احمر اهداء کرد.
کیم سونگ هو در این دیدار، خواستار افزایش همکارهای فرهنگی و بشردوستانه میان جمعیت هلال احمر ایران و جمعیت ملی کره جنوبی شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط گسترده و مناسبی میان دو کشور ایران و کره جنوبی در حوزه مسائل اقتصادی و ... وجود دارد، تاکید کرد: با توجه به توانمندی جمعیت ملی کره جنوبی و همچنین تجارب ارزشمند جمعیت هلال احمر ایران در حوزه مدیریت بحران، تبادل این تجربیات می تواند در گسترش روابط میان دو جمعیت ملی بسیار موثر باشد.
مهندس محمدی نسب در ادامه به اشتراکات و تقارن فرهنگی میان دو کشور ایران و کره جنوبی نیز اشاره کرد و افزود: نامگذاری خیابانی در شهر تهران به نام خیابان سئول و خیابانی در کشور کره جنوبی به نام خیابان تهران از جمله اشتراکات فرهنگی میان دو کشور است و ما هم خواستار گسترش همکاری ها و تبادل تجربیات با جمعیت ملی کره جنوبی هستیم.
در پایان این دیدار و در راستای افزایش همکاری های فرهنگی و بشردوستانه میان هلال احمر ایران و کره جنوبی، کنسول سفارت کره جنوبی در تهران به عنوان نماینده کره جنوبی معرفی و مقرر شد نماینده هلال احمر ایران هم برای تعریف پروژه های بشردوستانه در قالب تنظیم تفاهم نامه همکاری معرفی شود.