امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 22:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 19/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 643
کد خبر : 2645
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر خبر داد:

زمان اتمام جست و جوی پیکر‌های جانباختگان هواپیمای آسمان/ چرایی طولانی شدن پیدا کردن پیکرها

 معاون عملیات امدادو نجات هلال احمر در مورد زمان اتمام جستجوی پیکر کشته‌های حادثه هوایی آسمان توضیحاتی را ارائه کرد.

به نقل از خبرگزاری میزان؛ شاهین فتحی اظهار کرد: تلاش امدادگران هلال احمر در محل سقوط هواپیمای آسمان در ارتفاعات دنا همچنان ادامه دارد و هر روز بیش از ۲۵ امدادگر در ارتفاع ۴۰۰ هزارمتر و بیشتر مشغول جست و جو برای یافتن اجساد هستند.

وی در مورد چرایی طولانی شدن پیدا کردن پیکر جانباختگان حادثه گفت: متاسفانه شرایط جوی بد یکی از موارد مهمی است که باعث شد زمان برای جست و جو طولانی شده و حتی چند روز عملیات دچار وقفه شود. موضوع مهم دیگر این است که محل سقوط و پرت شدن اجساد محوطه وسیعی است که کار جست و جو را سخت کرده است.

معاون عملیات سازمان امدادو نجات در مورد زمان اتمام عملیات جست و جوی پیکرها، گفت: نمی توان زمانی برای پایان عملیات تعیین کرد. اگر کسی بگوید که فردا عملیات به اتمام می‌رسد حرف درستی نیست. اتمام کامل عملیات بستگی به جمع آوری تمامی قطعات پیکر‌ها دارد. هرگاه شرایط جوی نامساعد شود، عملیات برای حفظ جان امدادگران متوقف می‌شود.

به گفته فتحی تعداد نیرو‌ها کم نمی‌شود و تنها براساس تصمیماتت تیم‌ها با یکدیگر تعویض می‌شوند. اگر هر تیم چند صعود انجام دهد، جایش را به تیم امداد استانی دیگر داده و به مرخصی و ریکاوری می‌روند. همچنین اگر هوا صاف باشد، محدودیتی در مورد پرواز بالگرد نداریم.

وی در مورد انتقال لاشه هواپیما به پائین گفت: این موضوع به هلال احمر مرتبط نیست و ما تنها وظیفه انتقال پیکر‌ها را بر عهده داریم.