امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 10:27
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 827
کد خبر : 2648
برنامه ریزی دقیق و تلاش همگانی برای انجام سفر های نوروزی هموطنان

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر:

سفرهای نوروزی هموطنان باید با کمترین رنج و سختی همراه باشد/برنامه ریزی و تلاش در این خصوص در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد
 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در سازمان امدادونجات و شرکت مانور آغاز طرح ملی امدادونجات نوروز97 بر انجام برنامه ریزی دقیق و تلاش همگانی برای انجام سفر های نوروزی هموطنان تاکید کرد و گفت : امدادگران و جوانان هلال احمر در این مسئله نقش موثری دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، در این مراسم که رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و مدیران ستادی این مجموعه حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین معزی در ابتدای سخنان خود، با اشاره به حضور بیش از 20هزار عضو جوان این جمعیت در طرح امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در نوروز 97، افزود: این حضور برای کمک به دیگران در آستانه سال نو که یکی از زیباترین جلوه های زندگی در کشور ماست؛ آرامش، آسایش، شادی و حفظ شان مسافرین نوروزی را به ارمغان می آورد.

وی سپس به نقش بی بدیل جوانان، نیروهای واکنش سریع، امدادگران و نجاتگران در ایام نوروز به منظور انجام سفر های کم درد و رنج هموطنان اشاره و خاطر نشان کرد: وجود پایگاه ها و ایستگاه های سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر سراسر کشور در این ایام ، این خدمت را امکان پذیر می کند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با ابراز امیدواری برای انجام سفرهای نوروزی سال 1397 با کمترین حادثه افزود: آرامش دیگران را به خود ترجیح دادن از سوی جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال احمر در تعطیلات نوروزی و به دور از خانواده بودن به منظور شادی و آرامش مردم، ارزشمند و قابل تحسین و تقدیر است.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش بعدی سخنان خود، سرعت و دقت در فعالیت های امدادی را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی امسال که مصیبت های فراوانی برای کشور ما داشت، آنچه حائز اهمیت است پیشتاز بودن هلال احمر و با تمام قوا حرکت کردن برای کاهش درد ، رنج و مصیبت وارده بر مردم است.

وی در همین زمینه ادامه داد: جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز باید با حفظ روحیه و انگیزه بیش از پیش برای خدمت رسانی در طول سال به ویژه در نوروز آمادگی کامل داشته و در زمینه فرهنگ سازی به منظور ایمن سازی مسافرت ها تلاش کنند.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر سپس با تبیین ضرورت ها و بایسته های عام المنفعه و کمک به همنوع در دین مبین اسلام، گفت: نگاه اسلام به کسی که برای کمک به دیگران تلاش میکند؛ همچون مجاهد در راه خداست.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر افزود: همین که انسان بتواند رنجی را از جان مردم دور کرده و سبب کاهش آلام آنان شود؛ در پیشگاه خداوند دارای منزلت و شانی فراوان است. 

وی با اشاره به اصل تامین احترام انسان ها به عنوان یکی از اصول اساسی جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: البته باید برای هرگونه فعالیتی در جهت کمک به همنوع با توجه به کرامت انسانی انجام پذیرد. 

حجت الاسلام و المسلمین معزی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای همه فعالان و تلاشگران جمعیت هلال احمر به ویژه سازمان امداد و نجات در عرصه های مختلف خدمت بی منت به دردمندان، گفت: دستی که به نیت خدمت، دست دیگری را بگیرد شایسته تقدیر است.