امروز   پنج شنبه   مورخ   31/خرداد/1397   ساعت 01:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : 24/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 530
کد خبر : 1546
امدادرسانی به ۴۴۳ نفر آسیب دیده در سیل سیستان

امدادرسانی به ۴۴۳ نفر آسیب دیده در سیل روز گدشته در جنوب استان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان  رسول راشکی اظهار داشت: در پی بروز سیلاب در جنوب استان ۵ روستا در شهرستانهای  ایرانشهر ، سیب و سوران و دلگان گرفتار سیل و آبگرفتگی و تخریب منازل شدند که نیروهای امدادی هلال احمر از همان دقایق نخست امدادرسانی به مردم گرفتار سیلاب را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود:  توسط ۸۹ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۱۳ تیم  عملیاتی امداد و نجات ، کار امدادرسانی به ۴۴۳ نفر از آسیب دیدگان صورت گرفته است .

راشکی گفت در این راستا به ۹۲ نفر از آسیب دیدگان اسکان اضطراری داده شده است و ۲۱ خودروی گرفتار در سیلاب  توسط نیروهای جمعیت هلال احمر رهاسازی گردیده اند .

وی ادامه داد: ۱۹  باب چادر،   ۱۳۲ تخته موکت،  ۲۰۰  تخته پتو، ۱۷۸  کیلوگرم نایلون،  و  ۴۴۴ قوطی کنسروجات مختلف از جمله  اقلام امدادی توزیع شده بین آسیب دیدگان می باشد   همچنین اقلام ضروری  دیگر شامل :  چراغ والر،  فانوس، ست ظروف،  کلمن آب  برنج از جمله کالاهای توزیع شده در میان مردم سیل زده بوده است.

وی در پایان اظهار داشت : کار امدادرسانی توسط  امدادگران و نجاتگران پر تلاش و خستگی ناپذیر جمعیت هلال احمر استان همچنان ادامه دارد .