امروز   پنج شنبه   مورخ   31/خرداد/1397   ساعت 01:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : 24/تیر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 508
کد خبر : 1547
امدادرسانی به سرنشینان قایق بادی در سواحل دریای عمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان رسول راشکی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت:  شب گذشته  مورخ 23/4/96 شش نفر گردشگر با یک دستگاه قایق بادی جهت گشت و گذار در سواحل دریای عمان وارد دریا می شوند که با شروع توفان و ناآرامی دریا و عدم توانایی در کنترل قایق دچار مشکل می گردند .

راشکی افزود: خوشبختانه بدلیل حضور نجاتگران پایگاه دریایی اسکله ۷ تیر جمعیت هلال احمر بندر چابهار در منطقه و تلاش به موقع و موثر  تیم امدادونجات نجات این پایگاه هر ۶ نفر گردشگر صحیح سالم به ساحل برگردانده شدند .

راشکی همچنین از مردم خواست با توجه به شرایط ناپایدار جوی در منطقه قبل از هر اقدامی درجهت قایقرانی و یا شنا در سواحل دریا از وضعیت جوی اطلاعات کافی را کسب و سپس اقدام نمایند تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم .

راشکی در پایان ضمن آرزوی تابستانی ایمن برای کلیه مسافران بیان نمود : تیمهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر استان در پایگاههای امداد  ساحلی جاده ای و  کوهستان در اجرای طرح تابستانه امداد و نجات از اول تیر ماه بصورت آماده باش در خدمت مردم عزیز می باشند تا در صورت هرگونه بروز حادثه احتمالی با حضور به موقع و موثر بتوانند خدمات خود را ارائه نمایند .