امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 23:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 588
کد خبر : 2874
برنامه پاسخگویی به زلزله تهران نهایی شد/پرداخت کمک هزینه خرید لوازم به زلزله‌زدگان کرمانشاه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر عنوان کرد

برنامه پاسخگویی به زلزله تهران نهایی شد/پرداخت کمک هزینه خرید لوازم به زلزله‌زدگان کرمانشاه

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پرداخت کامل کمک هزینه خرید لوازم ضروری خانگی به حدود 30 هزار خانواده زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد جزئیات کمک هزینه خرید لوازم خانگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار کرد: کمک هزینه دو میلیون تومانی برای خرید لوازم ضروری خانگی شامل کولر، یخچال و فرش به طور کامل به حدود 30 هزار خانواری که خانه‌های آنها تخریب شده بود واریز شده است. اگر هم خانواده‌ای در این مناطق واجد شرایط باشد اما هنوز این مبلغ برای آنها واریز نشده است، این اتفاق می‌تواند صورت بگیرد.

وی افزود: در مناطق زلزله‌زده مراکز جمعیت هلال احمر مشخص شده و این افراد می‌توانند به آنها مراجعه کنند و تنها نیاز است که کد ملی ‌شان را اعلام کنند و پس از آن نیروهای هلال احمر، خودشان پیگیری ها را انجام می‌دهند و سراغشان می‌روند. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به کمک‌هایی که خیران به زلزله‌زدگان می‌کنند گفت: از خیران عزیز هم دعوت می کنیم که اگر در راستای تامین نیازهای خانواده ها فعالیت می‌کنند با مراکز امدادی ارتباط داشته باشند تا با در جریان قرار گرفتن از آخرین جزئیات کمک‌رسانی فعالیتشان را ادامه دهند و کمک‌های آنها هم به افرادی برسد که در این زمینه نیاز دارند.

وی در مورد برنامه پاسخگویی به زلزله تهران نیز گفت: این برنامه نهایی شده و در حال حاضر برای رئیس جمعیت هلال احمر ارسال شده تا به زودی از آن رونمایی شود.

سلیمی با اشاره به هفته هلال احمر و برنامه‌هایی که این سازمان اجرا کرد گفت: در راستای اینکه خدا قوتی به امدادگران عزیز گفته باشیم حدود 3000 نفر از آنها را به مشهد مقدس اعزام کردیم. همچنین در طول هفته هلال احمر 3 دوره آموزشی سگ‌های زنده‌یاب با همکاری مربیان آلمانی برگزار شد.