امروز   سه شنبه   مورخ   28/اسفند/1397   ساعت 04:56
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 602
کد خبر : 2899
مانور تخلیه و اسکان اضطراری در اردکان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان خبر داد:

به مناسبت گرامیداشت هفته هلال‌احمر، مانور تخلیه و اسکان اضطراری در اردکان برگزار شد.

به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با حوادث و آموزش نحوه رویارویی با آن، مانور تخلیه و اسکان اضطراری در شهرستان اردکان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردکان در حاشیه برگزاری این مانور با اشاره به لزوم و اهمیت اجرای مانورهای امدادی اظهار داشت: برگزاری این مانورها نباید منحصر در یک یا دو نوبت در سال باشد بلکه باید به‌صورت مستمر در فصول مختلف این برنامه برای هماهنگی و آمادگی بیشتر جامعه انجام شود.

وی تصریح کرد: آموزش رکن اصلی آمادگی در برابر حوادث است و امروز تبیین ضرورت نیاز به این‌گونه آموزش‌ها برای مردم مهم‌تر از خود آموزش است و برای اینکه آمادگی مقابله با حوادث در سطح جامعه به وجود بیاید نیازمند آموزش و تمرین مداوم هستیم.

جواد کمال‌آبادی افزود: محور فعالیت‌های هلال‌احمر بر موضوع آموزش قرار دارد زیرا اعتقادداریم که آموزش به جامعه می‌تواند به روند حفظ و ارتقای سلامت مردم بخصوص در زمان بروز حوادث احتمالی کمک کند.

وی با اشاره به زلزله‌خیز بودن کشور گفت: کشور ما روی گسل‌های متعددی قرار دارد و قرار نیست که این‌گونه حوادث پایانی داشته باشد. مهم این است که ما یاد بگیریم که چگونه با حوادث روبرو شویم و در مواجهه با آن از چه میزان آمادگی برخوردار باشیم تا بتوانیم خسارات و تلفات ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته طرح ملی خانواده آماده در مخاطرات با عنوان خادم در جمعیت هلال‌احمر آغازشده است که تسهیلگران طرح با مراجعه به منازل مردم سعی می‌کنند که دغدغه فراگیری مباحث آموزش کمک‌های اولیه را در خانواده‌ها به وجود آورند و آن‌ها را برای یادگیری ترغیب کنند.

وی همچنین از آمادگی جمعیت هلال‌احمر برای برگزاری دوره‌های آموزشی در هر نقطه از شهرستان خبر داد.

کمال‌آبادی در پایان اظهار داشت: وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد در طول سال در روستاهای رباط پشت بادام و ساغند به‌منزله هشداری برای همه مردم شهرستان اردکان است که دانش امدادی و آمادگی خود را از هر لحاظ برای رویارویی با این‌گونه حوادث ارتقا بخشند.

لازم به ذکر است که مانور تخلیه و اسکان اضطراری با حضور جمعی از مسئولین و نیروهای امدادی هلال‌احمر در دبیرستان پسرانه استقلال اردکان برگزار شد.