امروز   چهارشنبه   مورخ   01/خرداد/1398   ساعت 11:30
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 22/خرداد/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 716
کد خبر : 2995
آغاز طرح ملی امداد و نجات تابستانی در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

طرح ملی امداد و نجات تابستانی در خوزستان آغاز می شود، استقرار 7 پست موقت امدادی هلال احمر در استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در طرح امداد و نجات تابستانی 7 پست موقت امدادی در محورهای مواصلاتی استان از 24 خرداد ماه تا پایان شهریور به مدت یکصد روز مستقر می شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به اجرای طرح امداد و نجات تابستانی از 24 خردادماه به مدت یکصد روز اظهار کرد: این طرح در دو مقوله امداد جاده ای و تقویت پایگاه ها در این حوزه، امداد و نجات دریایی، ساحلی و نیز امداد و نجات در کوهستان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در این طرح از تجهیزات مورد نیاز نظیر آمبولانس و سایر وسایل امداد و نجات نیز استفاده می کند، افزود: امداد رسانی، ارائه کمک های اولیه و انتقال آسیب دیدگان احتمالی به مراکز درمانی از جمله اهداف اجرای این طرح در طول فصل تابستان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اینکه این طرح به منظور ارائه خدمات اولیه امداد و نجات و رها‌سازی و کمک‌های اولیه به مصدومین و مجروحین تصادفات جاده‌‌ای و ترافیکی و ساحلی همه ساله در تابستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده‌ای در قالب اجرای عملیات جست‌وجو، نجات، آزاد‌سازی، اطفای حریق، انتقال مصدومان در حوادث احتمالی و در مجموع رفاه حال و امنیت خاطر مسافرانی است که از طریق جاده سفر می‌کنند.

دکتر خدادادی با بیان اینکه  این پست ها در شهرهای گتوند، خرمشهر، اندیمشک، دشت آزادگان، هفتکل، شوش و شوشتر مستقر خواهند شد، گفت: از 7 پست مذکور، 5 پست در موقعیت های بین شهری و 2 پست در موقعیت ساحلی قرار دارند.

وی ادامه داد: پست زنده یاد قیصر امین پور در سه راهی گتوند، امام جعفر صادق در خرمشهر، اردوگاه ولیعصر(عج) در اندیمشک، شهید چمران در دهلاویه دشت آزادگان و شهدای مدافع حرم در هفتکل برپا می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: پست های ساحلی پل شهید ناجیان در شوش و پارک هرمزان در شوشتر نیز در راستای کاهش آمار غرق شدگی با توجه به فصل گرم سال دایر می شوند.

دکتر خدادادی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر خوزستان همه ساله برای ارائه خدمات امداد و نجات، کمک‌های اولیه و ارائه خدمات اجتماعی برای تسکین آلام آسیب‌دیدگان، اقدام به تشکیل طرح‌های امداد و نجات از قبیل زمستانه، نوروزی و همچنین تابستانه می‌کند.

وی گفت: همچنین همکاری در انتقال و جابه‌جایی مصدومان حوادث رانندگی با مجموعه پلیس‌راه و مرکز فوریت‌های پزشکی و از سوی دیگر ارائه خدمات امدادی اضطراری شامل اسکان و تغذیه در راه ماندگان از دیگر اهداف اجرای این طرح به شمار می‌رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: با توجه به تعطیلات تابستان و افزایش سفرها در سطح کشور به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و ضرورت آمادگی نیروهای عملیاتی با اجرای طرح امداد و نجات تابستانه تمهیدات لازم برای کمک به کاهش حادثه دیدگان در تصادفات جاده ای و ارائه خدمات امدادی به مسافرین در نظر گرفته شده است.