امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : یزد
تاریخ انتشار : 18/دی/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 712
کد خبر : 759
برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی ویژه جوانان و امدادگران


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، جعفر حسن گفت: دوره پیش بیمارستانی ویژه اعضا جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان با هدف آشنایی جوانان و امدادگران با نحوه برخورد با مصدومان ترومایی در حوادث و همچنین افزایش توانمندی‌های آنان و انجام مراقبت و اقدامات پیش بیمارستانی مصدومان برگزار شد.


وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت توانمندسازی نیروهای امدادی و آمادگی آنان برای حضور مناسب در صحنه های حادثه به عنوان اولین کمک رسان و بهره‌مندی از متد جدید و ارتقا سطح دانش امدادی و توان عملیاتی آن ها، این جمعیت اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای دوره آموزشی پیش بیمارستانی کرد.


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق با اشاره به اهمیت آموزش‌های تخصصی در هلال احمر، عنوان کرد: این دوره آموزشی به مدت 5 روز و با حضور 30 امدادگر برگزار شد.


حسن پور گفت: شرح وظایف نجات‌گر پیش بیمارستانی،تزریقات و رگ گیری ، ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، لوله‌گذاری، تریاژ، آسیب‌های شایع  پس از سوانح و مراقبت‌های آن، فوریت‌های نجات درمانی، انتقال مصدوم ازجمله مباحثی است که در دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی به شرکت کنندگان آموزش داده شد.


وی در پایان خاطر نشان کرد : در پایان این دوره و پس از قبولی در آزمون مربوطه به قبول شدگان گواهینامه پایان دوره اهدا می‌شود.