امروز   جمعه   مورخ   02/فروردين/1398   ساعت 10:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 230
کد خبر : 3281
افزایش آمادگی نجاتگران با آموزش‌های مهارتی/ صحنه عملیاتی جای اشتباه نیست

رئیس اداره توان‌افزایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد:

افزایش آمادگی نجاتگران با آموزش‌های مهارتی/ صحنه عملیاتی جای اشتباه نیست

 

رئیس اداره توان‌افزایی سازمان امداد و نجات هلال احمر از برگزاری دوره ویژه توان‌افزایی تیم‌های عملیاتی نجات خبر داد و گفت: آموزش مهارتی امداد و نجات باعث آمادگی نجاتگران می‌شود؛ زیرا در صحنه عملیات، جای اشتباه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد پوراکرامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه جامعه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در خصوص برگزاری دوره توان‌افزایی نجاتگران توضیح داد: این دوره به مدت دو روز و به صورت جداگانه برای آقایان و بانوان نجاتگر جمعیت هلال احمر به مدت 2 روز در مدرسه امدادی کوهین قزوین در حال برگزاری است.

رئیس اداره توان‌افزایی سازمان امداد و نجات هلال احمر اضافه کرد: این دوره در سه رشته شامل جست و جو و نجات در حوادث شهری (آوار)، جست و جو و نجات در حوادث بین شهری و نجات از ارتفاع و فضاهای معلق برگزار می‌شود.

پوراکرامی با اشاره به اینکه در دوره آقایان ٩٠ نجاتگر از شعب مختلف استان قزوین حضور دارند، اضافه کرد: نجاتگران به صورت همزمان در ٦ کارگاه مشغول آموزش و بازآموزی هستند و دوره نجاتگران زن هم با حضور ٩٠ نفر از آنها امروز(چهارشنبه) برگزار می شود.

رئیس اداره توان‌افزایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امسال سه کار مهم در بحث امداد و نجات اجرا خواهد شد، گفت: سومین المپیاد امداد و نجات کشور، مانور ملی امداد و نجات و سه دوره توان‌افزایی کشوری در رشته‌های مختلف امسال برگزار خواهد شد.

وی گفت: وقتی فردی دوره‌های تخصصی امداد و نجات می‌گذراند باید سالانه حداقل یک دوره بازآموزی را بگذراند و علاوه‌بر بازآموزی، باید در دوره‌های توان‌افزایی، مهارت‌های خود را افزایش دهند؛ چرا که آموزش مهارتی امداد و نجات باعث آمادگی نجاتگران می‌شود؛ زیرا در صحنه عملیاتی، جای اشتباه نیست.