امروز   جمعه   مورخ   02/فروردين/1398   ساعت 10:46
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 255
کد خبر : 3282
آماده‌سازی نجات‌گران زن برای حضور در حوادث و بحران‌ها

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین اعلام کرد:

آماده‌سازی نجات‌گران زن برای حضور در حوادث و بحران‌ها

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از حضور 80 نفر از بانوان نجات‌گر عضو این جمعیت در دوره‌های توان‌افزایی خبر داد و گفت: تیم‌های امداد و نجات بانوان (توانا) آماده حضور در تمام عملیات‌های امدادی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حکمت هاشمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه جامعه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، اظهار کرد: دوره توان‌افزایی نجات‌گران جمعیت هلال احمر استان قزوین طی دیروز و امروز برای 180 نفر از نجات‌گران آقا و خانم برگزار شد که این نجات‌گران در این دوره جست و جو و نجات در حوادث شهری، جست و جو و نجات در حوادث بین شهری و نجات در فضای معلق را تمرین کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با بیان اینکه دوره‌های توان‌افزایی هر سه ماه یک‌بار در سطح شهرستان و به صورت سالانه در سطح استان برگزار می‌شود، اضافه کرد: نجات‌گران برای مقابله با هر حادثه‌ای باید آماده باشند و در صحنه عملیات جای آموزش یا کسب تجربه نیست.

وی با بیان اینکه استان قزوین به لحاظ ترافیکی و جاده‌ای و همین‌طور وقوع زلزله در معرض آسیب قرار دارد، گفت:‌ برهمین اساس تأکید ویژه‌ای برای عملیات امداد و نجات و آمادگی نجات‌گران در این حوادث وجود دارد.

هاشمی وضعیت انبارهای امدادی این استان را مناسب دانست و گفت: با توجه به اینکه سال گذشته حوادث مختلفی در کشور اتفاق افتاد که نجات‌گران استان قزوین نیز به آنجا اعزام شدند و نیز با توجه به اینکه استان قزوین یکی از استان‌های معین استان تهران محسوب می‌شود، توجه ویژه‌ای به حفظ موجودی انبارها و به‌روز رسانی تجهیزات امدادی می‌شود.