امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 22/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 446
کد خبر : 3284
فعالیت‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران در ولایات افغانستان افزایش می‌یابد

رئیس جمعیت هلال‌احمر با رئیس اجرائیه افغانستان در کابل دیدار کرد/ فعالیت‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران در ولایات افغانستان افزایش می‌یابد

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر در سفری به کابل با هدف افزایش هماهنگی‌ها و تعاملات بشردوستانه با دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر علی‌اصغر پیوندی در این دیدار با اشاره به اینکه این جمعیت از گذشته در ولایات قندهار و نیمروز افغانستان مراکز درمانی داشته است؛ گفت: این مراکز خیلی موثر و فعال نبوده‌اند و لذا در این سفر به منظور فعالیت بیشتر و موثرتر این مراکز مذاکره خواهیم کرد.
وی با اشاره به روابط حسنه فرهنگی- تاریخی ایران و افغانستان، گفت: هلال‌احمر ایران به عنوان یک نهاد مستقل آماده ارائه کمک‌های بشردوستانه به‌خصوص در زمینه ایجاد مراکز درمانی و راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی برای مردم افغانستان است.
رئیس اجرائیه افغانستان افزود: هلال‌احمر ایران همچنین آماده انجام اقدامات عملیاتی در حوزه‌های درمانی و آموزشی با افغانستان است و در این زمینه با وزارت بهداشت و ادارۀ هلال‌احمر افغانستان ارتباط نزدیکی دارد.
عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی افغانستان هم در این دیدار از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با مردم و حکومت افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه بهداشت و آموزش و پرورش قدردانی کرد.
وی گفت: دو کشور از روابط و مناسبات خوبی برخوردار هستند و انتظار می‌رود با امضای توافق‌نامه‌های تازه این روابط هرچه بیشتر گسترش یابد.
رئیس اجرائیه افغانستان با اشاره به میزبانی خوب ایران از میلیون‌ها مهاجر افغانی، خاطرنشان کرد: افغانستان آمادگی دارد تا تسهیلات لازم را برای کار مشترک جمعیت‌های هلال‌احمر افغانستان و ایران فراهم کند تا در برنامه‌های مشترک و همکاری‌های دو نهاد وقفه‌ای به‌وجود نیاید.
گفتنی است بیش از 2 میلیون پناهجوی افغان در ایران هستند و هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و فدراسیون بین‌المللی خدمات متعددی به آنها ارائه می‌کند.