امروز   شنبه   مورخ   01/ارديبهشت/1397   ساعت 02:22
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : زنجان
تاریخ انتشار : 28/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 461
کد خبر : 1004
امدادرسانی به 25 حادثه طی دو روز گذشته در زنجان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نیروهای هلال احمر طی دو روز گذشته و امروز در امداد رسانی به حادثه‌دیدگان 25 حادثه برف و کولاک و همچنین تصادفات جاده‌ای مشارکت کرده‌اند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی وقوع 25 حادثه طی دو روز گذشته در این استان، اظهار کرد: 17 مورد از این حوادث مربوط به برف و کولاک، هفت مورد مربوط به تصادفات جاده‌ای و یک مورد هم حادثه صنعتی و کارگاهی بوده است.

وی تعداد افراد دچار مشکل و امدادرسانی شده توسط نیروهای عملیاتی در برف و کولاک را طی چند روز گذشته 590 نفر اعلام و اضافه کرد: 87 نفر از این تعداد در مساجد، پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و مناطق امن اسکان داده شده‌اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان به مشارکت 19 تیم عملیاتی در عملیات‌های برف و کولاک اشاره کرد و افزود:‌ این تیم‌های عملیاتی با مشارکت 73 نجاتگر در عملیات‌ها حضور یافته‌اند.

میرزایی افزود: نیروهای عملیاتی هلال احمر از 18 دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودروی نجات استفاده کرده‌اند.

وی تعداد حادثه دیدگان در تصادفات جاده‌ای را طی چند روز گذشته 31 نفر اعلام کرد و گفت: 18 نفر از این افراد مصدوم شده‌اند که چهار نفر از آن‌ها توسط نیروهای هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان تعداد فوتی‌های تصادفات رانندگی را طی سه روز گذشته دو نفر عنوان کرد.

میرزایی ادامه داد: ماموریت‌های تصادفات جاده‌ای نیروهای هلال احمر طی دو روز گذشته با مشارکت 12 تیم عملیاتی و با استفاده از هفت آمبولانس و پنج خودروی نجات انجام شده است.

وی از وقوع یک حادثه صنعتی کارگاهی و حضور نیروهای هلال احمر در محل حادثه خبر داد و افزود: دو تیم عملیاتی با پنج نیروی امدادی از هلال احمر در این ماموریت مشارکت کرده است.

میرزایی تعداد مصدومان حوادث روی داده طی شب گذشته در سطح استان زنجان را 13 نفر اعلام کرد و ادامه داد: پنج خودرو هم طی شب گذشته در برف و کولاک گرفتار شده بودند که توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شده‌اند.