امروز   سه شنبه   مورخ   26/تیر/1397   ساعت 16:20
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : زنجان
تاریخ انتشار : 18/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 338
کد خبر : 1859
وجود تیم‌های واکنش سریع باعث دلگرمی مردم می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

وجود تیم های واکنش سریع باعث دلگرمی مردم می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان  گفت: وجود تیم های واکنش سریع باعث دلگرمی برای مردم استان می شود.

 شهرام میرزایی در آئین آغاز چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها اظهار داشت: چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها تا 19 مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه زنجان شهر شور و شعور حسینی است،خاطرنشان کرد: توفیقی شد امسال در جمع عزاداران در هشتم و یازدهم محرم شرکت کنم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هر چه در برنامه ریزی های آموزشی اقدام شود، در پاسخگویی به موقع به حوادث تاثیرگذار خواهد بود.

میرزایی با اشاره به تجربه 18 حادثه طبیعی در استان زنجان، خاطرنشان کرد: در سرمای شدید زمستان زنجان همواره برف و کولاک را تجربه می کند که امداد رسانی لازم انجام می شود.

وی با بیان اینکه تیم های واکنش سریع طی دو سال گذشته احیا شده است، افزود: در سایر شهرهای استان نیز قرار است این تیم تشکیل شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه در شهرستان های ابهر و خدابنده تیم های واکنش سریع آماده شده است و برای تست نهایی حضور یافته اند، افزود: وجود این تیم ها باعث دلگرمی برای مردم استان می شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: استان زنجان دارای یک میلیون و 60 هزار نفر جمعیت است که باید از طریق آموزش های همگانی و امداد و نجات مردم را یاری کرده و دعوت کنیم تا به عنوان امدادگر در کنار جمعیت هلال احمر باشند.

وی با بیان اینکه این طرح در دو بخش طراحی اردوگاه و اسکان اضطراری و زندگی در شرایط سخت برگزار می شود، گفت: برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

*آموزش از مولفه های اساسی برای توسعه پایدار است

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز در این مراسم اظهار داشت: آموزش از مولفه های اساسی برای توسعه پایدار است که ضروری است با تلاش جمعیت هلال احمر استان بتوانیم آموزش های تخصصی و عمومی را ایجاد کنیم تا مردم آموزش های لازم را اخذ کنند.

کرامتی گفت:آموزش از اساسی ترین موضوعات در کاهش تلفات جانی و مالی است که ضروری است دستگاه های اجرایی در آموزش های همگانی همت گمارند.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح خادم، گفت: این طرح برای شهروندان اجرایی می شود که شهروندان آموزش های لازم را کسب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان انسجام و همکاری دستگاه های اجرایی را موجب بروز کمترین چالش ها و انجام مطلوب امداد رسانی عنوان کرد و گفت: همراهی دستگاه های اجرایی موجب می شود تا آمادگی سطح استان افزایش یابد.

کرامتی تشکیل تیم های واکنش سریع را موجب امداد رسانی مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: تشکیل این تیم موجب سرعت در کار شده است.

وی با بیان اینکه 29 پایگاه آتش نشانی و 48 اروژانس در استان فعال است، افزود: 11 پایگاه اورژانس و دو پایگاه هلال احمر نیز امسال به مجموعه پایگاه های استان افزوده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان خاطرنشان کرد: مانورهای مختلف در فصل زمستان برگزار می شود و مانور ساعت صفر نیز برای خدمت رسانی مطلوب به مردم برگزار می شود.

کرامتی با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها استان، خاطرنشان کرد: با اجرای مانورها کمک خوبی به مردم استان می شود.

وی با بیان اینکه هر شهرستان به چهار بخش تقسیم شده است تا در صورت بروز اتفاق شهرستان های معین وارد عمل شده و اقدامات لازم را انجام دهند،تصریح کرد: شناسایی گسل ها و رودخانه زنجانرود نیز انجام شده است.