امروز   سه شنبه   مورخ   26/تیر/1397   ساعت 16:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : زنجان
تاریخ انتشار : 18/مهر/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 340
کد خبر : 1860
حضور تیم‌های واکنش سریع در لحظه‌های طلایی

معاون سازمان امداد و نجات کشور:

حضور تیم های واکنش سریع در لحظه های طلایی

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات کشور گفت: تیم های واکنش سریع برای حضور در لحظه طلایی پیش‌بینی شده است تا خدمات لازم را ارائه کنند.

 احمد سلطانی در آئین آغاز چهاردهمین دوره توان افزایی کشوری ویژه تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مراکز استان ها اظهار داشت:یکی از اصول مدیریت بحران هماهنگی است و عدم هماهنگی از نقاط ضعف محسوب می شود.

وی تعامل دستگاه های اجرایی را زمینه ساز حل این مشکل عنوان کرد و گفت: تیم های واکنش سریع از سال گذشته در سطح استان ها تشکیل شده است و در سال جاری تیم سازی های عملیاتی در 420 شعبه کشور انجام می شود.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات کشور گفت: کشور ما نخستین کشور در زمینه تشکیل تیم های واکنش سریع است که بر اساس برنامه ریزی اصولی تشکیل شده است.

سلطانی خاطرنشان کرد: تشکیل این تیم ها مقطعی نیست و در طرح ساماندهی این تیم ها در حال حاضر 14 دسته عملیاتی تعریف شده است و با توجه به وظایف جمعیت هلال احمر دارای تخصص های مختلف هستند.

سلطانی با بیان اینکه این تیم ها برای حضور در لحظه طلایی پیش بینی شده است تا خدمات لازم را ارائه کنند، افزود: حضور در ساعات اولیه برای امداد رسانی از نقاط قوت این تیم ها محسوب می شود.

وی گفت: در فاز نخست در هر مرکز استان سه تیم پنج نفره واکنش سریع ساماندهی شده است و یک هزار ساعت آموزش عملیاتی را طی خواهند کرد.

این مسئول بیان داشت: با تشکیل این تیم ها در حوزه آمادگی و پاسخ به عنوان سازمان پاسخگو در حوادث مترقبه عمل خواهند کرد.

معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات کشور ادامه داد: در فاز دوم در سطح شعب تشکیل می شوند تا نیروهای ثابتی را در حوزه جستجو و نجات ارائه کنیم.