امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 07:56
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 09/مهر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 440
کد خبر : 3358
بسته‌های غذایی راهی انبارهای امدادی شد/خبرخوش برای امدادگران

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبرداد:

بسته‌های غذایی راهی انبارهای امدادی شد/خبرخوش برای امدادگران

 

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به تزریق بسته‌های غذایی به انبارهای امدادی، گفت: کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران به‌زودی افزایش می‌یابد. 

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در ارتباط با وضعیت انبارهای امدادی در کشور، اظهارداشت: اقلام موجود در انبارها از اجناس داخلی بوده است.

وی با اشاره به اینکه برنج، روغن، قند، شکر و لوازم بهداشتی از جمله اقلام موجود در انبارها در قالب بسته‌های غذایی است، گفت: ۱۰۰ هزار بسته غذایی یک ماهه و ۸۰ هزار بسته سبد غذایی ۷۲ ساعته برای انبارهای امدادی در نظر گرفته شده و این کالاها در حال تزریق به انبارها است.

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه بسته‌های غذایی یک ماهه یک خانواده ۳ نفره را تا یک ماه تأمین می‌کند و بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته در همین مدت این خانواده‌ها را تأمین می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر انبارهای امدادی در حال شارژ بوده و فردا نیز ۲ استان از جمله سیستان و بلوچستان تزریق سبد غذایی به آن انجام می‌گیرد.

سلیمی از افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران خبرداد و گفت: طی روزهای آینده اخبار تکمیلی در این زمینه اعلام می‌شود و در تلاشیم که اقدامات لازم را در این راستا انجام دهیم.