امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:46
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : لرستان
تاریخ انتشار : 23/ارديبهشت/1396
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 468
کد خبر : 1365
برگزاری مانور زلزله و تخلیه اضطراری در ایجرود

مانور زلزله و تخلیه اضطراری در شهرستان ایجرود ، به مناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر  و به همت جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزارشد .

علی منفرد رئیس جمعیت هلال احمر ایجرود گفت :  مانور زلزله ، تخلیه اضطراری و سرپناه موقت با حضور معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان و اعضای کارگروه تخصصی امداد ونجات شهرستان ،دستگاههای اجرایی  بمناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر درمجتمع ادارات شهرستان ایجرود 20اردیبهشت  برگزار شد .

منفرد هدف از برگزاری این مانور در مجتمع ادارات این شهرستان  را واکنش سریع کارکنان و نیروها در مواقع اضطراری و آمادگی و انسجام هر چه بیشتر دستگاه‌های امدادی و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران عنوان کرد و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی که به نوعی متولی امداد و نجات هستند باید در مدت اجرای مانور به نقاط قوت و ضعف خود در ارائه خدمت به مصدومان و حادثه دیدگان ناشی از حوادث و بلایای طبیعی آشنا شوند.

رئیس جمعیت هلال احمرایجرود گفت : رویکرد اصلی مانور، تخلیه و اسکان اضطراری، افزایش توان کمی و کیفی امدادگران در مقابله با حوادث پیش‌بینی نشده است که این مانور با تجهیزات پیشرفته با موفقیت انجام شد.

منفرد گفت : این مانور به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر  و با حضور فعال اعضای کارگروه تخصصی امداد ونجات شهرستان ، ادارات برق، گاز، آتش نشانی، اورژانس و نیروی انتظامی به مسئولیت جمعیت هلال احمر شهرستان ایجرود اجرا گردید.

گفتنی است :  در این مانور .تیم آنست ، جستجو ونجات.حمل مصدوم.صعود وفرود تیم کوهستان.وتیم آواربرداری.وتیم توانای خواهران شهرستان با شرکت 80 نفراز نجاتگران و امدادگران دراین مانور شرکت کردند .