امروز   دوشنبه   مورخ   28/مرداد/1398   ساعت 12:23
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 12/آبان/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 301
کد خبر : 3491
امدادرسانی به ۶۴ هزار زائر در قرارگاه های مرزی/ انتقال ٢٢۸ تن به مراکز درمانی

امدادرسانی به ۶۴ هزار زائر در قرارگاه های مرزی/ انتقال ٢٢۸ تن به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی به ۶۴ هزار و ٢٣٣ زائر اربعین حسینی در قرارگاه های مرزی این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام آخرین آمار خدمات ارائه شده از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در طرح امدادی اربعین ٩٧ (٢١مهر تا ۹ آبان) در قرارگاه های مرزی گفت: در مدت یادشده ۶۴ هزار و ٢٣٣ زائر ورودی و خروجی از مرزهای بین المللی (مهران، شلمچه و چزابه) برای دریافت خدمات امدادی به قرارگاه های مرزی هلال احمر مراجعه کرده اند که از این تعداد ٢۴ هزار و ۵۴۸ نفر از خدمات سرپایی بهره مند و ٢٢۸ تن برای ارائه خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.
وی توضیح داد: همچنین در مدت یادشده از اجرای طرح امداد و نجات اربعین ٢۴ هزار و ۵۹٠ نفر از زائرین اربعین حسینی از خدمات اسکان اضطراری و موقت استفاده و ١۴ هزار و ۸۶۷ زائر نیز از خدمات پزشکی (آزمایش فشار و قند خون) بهره برده اند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات سازمان امداد و نجات هلال احمر در عراق نیز، افزود: بر این اساس ٣٠ دستگاه آمبولانس و ٨ دستگاه اتوبوس آمبولانس و خودروها امدادی در حله، کاظمین، شهرنجف، مسیر پیاده روی بین نجف تا کربلا و شهر کربلا مستقر بودند و تا کنون ٢١۶ مصدوم از عراق به مرزهای مهران، شلمچه و چزابه منتقل شده اند.
سلیمی افزود: همزمان با آغاز موج بازگشت زائران پیاده از مراسم اربعین، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در پایگاه های ثابت، سیار و قرارگاه‌ های مرزی در حالت آماده باش کامل به سر می برند.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر تا ۶ روز پس از اربعین در پایگاه‌های هلال احمر مستقر هستند تا خدمات امدادی را به هموطنان ارائه کنند.
رئیس سازمان امداد و نجات از زائران در حال بازگشت خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ١١٢ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.