امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 22:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 11/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 904
کد خبر : 3891
نجات 736 نفر گرفتار در برف توسط نجاتگران کردستان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6681&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

نجات 736 نفر گرفتار در برف توسط نجاتگران کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: بدنبال فعالیت سامانه بارشی و بارش سنگین برف در برخی مناطق استان، از روز گذشته تاکنون نیروها و امدادگران این جمعیت به 736 گرفتار در برف و حادثه دیده در نقاط مختلف استان امداد رسانی کرده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان محمدباقر محمدی اظهار داشت: 166 نفر از نجات یافتگان شب گذشته در پایگاه های مختلف هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند.
وی با بیان اینکه عمده اسکان ها در پایگاه های صلوات آباد (مسیر سنندج - دهگلان) بودند، افزود: تعدادی از اسکان ها نیز مربوط به پایگاه های امداد جاده ای در زرینه، دیواندره و کامیاران بود.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان به استقرار 30 تیم تخصصی امداد و نجات در جاده و پشتیبان در مسیرهای مواصلاتی اشاره کرد و یادآور شد: بعد از آغاز بارش ها در روز گذشته برخی از محورهای مواصلاتی بدلیل شدت بارش برف و کولاک مسدود شد و تعدادی خودرو در این مسیر گرفتار شده بودند که با تلاش امدادگران رهاسازی شدند.
محمدی اضافه کرد: تیم های امداد و نجات هلال احمر در تمام شهرستان ها از روز پنجشنبه به صورت شبانه روزی مشغول به امدادرسانی بویژه در مسیرهای سقز - بانه، زرینه و بیجار هستند و اکنون نیز امدادرسانی ها ادامه دارد.
وی افزود: در حال حاضر در مسیرهای صلوات آباد (مسیر سنندج - دهگلان) و گردنه خرکه در دیواندره مه غلیظ وجود دارد که باعث کاهش دید افقی شده و رانندگان باید در این مسیرها با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.
محمدی در خاتمه ضمن تقدیر از تلاشهای خالصانه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان گفت : عوامل امدادی جمعیت هلال احمر کماکان در حالت آماده باش بسربرده و آماده پوشش حوادث احتمالی جاده ای و برف و کولاک می باشند .