امروز   دوشنبه   مورخ   23/تیر/1399   ساعت 15:31
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 28/ارديبهشت/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 793
کد خبر : 4140
امدادرسانی نجاتگران خراسان جنوبی از ابتدای سال

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7152&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

از ابتدای سال تاکنون رخ داد؛ 
امدادرسانی 1392 نجاتگر هلال احمر در حوادث
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی به 348 مورد حادثه توسط 1392 نجاتگر هلال احمر از ابتدای سال تا کنون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده گفت: چهار هزارو 312 حادثه دیده از ابتدای سال تا کنون از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره مند شده اند و با توجه به بارندگی هایی ماه گذشته در سطح استان، حوادث سیل و آبگرفتگی با سه هزارو 652 نفر و حوادث جاده ای با 488 نفر بیشترین حادثه دیده را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه در طول این مدت 43 مورد عملیات رها سازی توسط تیم های عملیاتی این جمعیت صورت گرفته است، تصریح کرد: 1392 نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب 499 تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی  و481 دستگاه خودروی امدادی به امداد رسانی پرداختند.
معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی این بازه زمانی یک هزارو 958 حادثه‌دیده در حوادث مختلف اسکان یافته اند، افزود: 99 نفر از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل و 27  نفر دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.
اسعدزاده تعداد پروازهای انجام شده را 8 سورتی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون 6 ساعت و 30 دقیقه پرواز  توسط تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی انجام شده است.
حمزه اسعدزاده با اشاره به اینکه دوره توان افزایی ویژه برادران با هدف پاسخگویی به حوادث و سوانح در مناطق کویری در منطقه تفریحی تجنود شهرستان زیرکوه در هفته هلال احمر برگزار شد ، اظهار کرد: 70 نجاتگر به مدت دو روز در این دوره توان افزایی با مباحثی همچون  جست و جو و نجات در مناطق کویری ، اصول  بقا در کویر ، آشنایی با اکوسیستم کویری ، ناوبری با نقشه و دستگاه GPS  و انواع جهت یابی بدون ابزار در روز وشب آشنا شدند.
وی بابیان اینکه به مناسبت هفته هلال احمر مرکز سرویس و نگهداری تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور مدیرعامل هلال احمر استان بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این مرکز، وظیفه سرویس و نگهداری ست های نجات هیدرولیک ، کمپرسور ست های پنوماتیک ، موتور برق ، موتور پمپ آب ، اره های موتوری شامل بتن بر و چوب بر و سایر تجهیزات تخصصی امدادی را بر عهده دارد و آماده ارئه خدمات به سایر استان های همجوار است.
وی دیدار با خانواده معظم شهدای امدادگر، مراسم انس با قرآن کریم در پایگاه های امداد و نجات، برگزاری کمیته های شهرستانی اعطا و ارتقای درجه امدادگران و جلسات باشگاه امدادگران را از دیگر برنامه های این معاونت در هفته هلال احمر برشمرد