امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 06:30
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 13/آبان/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 423
کد خبر : 3503
مراجعه ٢۵ هزار تن به پست‌ها و پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر در طرح همسفران خورشید

مراجعه 25 هزار تن به پست‌ها و پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر در طرح همسفران خورشید

مراجعه ٢۵ هزار تن به پست‌ها و پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر در طرح همسفران خورشید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح همسفران خورشید در استان خراسان رضوی، بیان کرد: ٢۵ هزار و ٢٣۶ تن با مراجعه به پایگاه ها و پست های امدادی هلال احمر از خدمات لازم برخوردار شدند، ١۷ هزار و ١۶۴ تن به صورت سرپایی مداوا و ۷ هزار و ۹۷۹ تن نیز از خدمات پزشکی بهره بردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به گزارش شماره یک خدمات امدادی در طرح همسفران خورشید، گفت: این طرح به مدت ١۴ روز از ۵ تا ١۸ آبان ماه سال جاری اجرا می‌شود و به همین منظور ١٣۹ پایگاه و پست امدادی برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: یک هزار و ۴۴۹ نفر در هر روز با بکارگیری ١۶۷ دستگاه خودروی عملیاتی و یک فروند بالگرد آماده ارائه خدمات به زائران است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره ارائه خدمات امداد و نجات از ٥ تا ١٢آبان سال جاری، اظهارداشت: در این مدت ٢۵ هزار و ٢٣۶ تن با مراجعه به پایگاه ها و پست های امدادی هلال احمر از خدمات لازم برخوردار شدند، ١۷ هزار و ١۶۴ تن به صورت سرپایی مداوا و ۷ هزار و ۹۷۹ تن نیز از خدمات پزشکی بهره بردند.

به گفته وی، ٢ تن از آسیب دیدگان توسط عوامل امدادی هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند و ۹١ نفر نیز به صورت اضطراری اسکان داده شدند.