امروز   سه شنبه   مورخ   14/مرداد/1399   ساعت 09:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/آبان/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1074
کد خبر : 3535
رئیس جمهور: امداد و نجات در زلزله کرمانشاه بسیار خوب بود و مردم از روند کلی آن رضایت داشتند

رئیس جمهور: امداد و نجات در زلزله کرمانشاه بسیار خوب بود و مردم از روند کلی آن رضایت داشتند

رئیس جمهور: امداد و نجات در زلزله کرمانشاه بسیار خوب بود و مردم از روند کلی آن رضایت داشتند

رئیس‌ جمهور در جلسه هیات دولت، گزارش اقدامات انجام شده در روند امداد و نجات، اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله زده در استان کرمانشاه را بسیار دلگرم‌ کننده خواند و کمک ۶۷ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر در این حادثه را ارزشمند توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در آستانه سالگرد حادثه تلخ زلزله در استان کرمانشاه، رئیس جمعیت هلال احمر روز گذشته همراه با استاندار کرمانشاه، رئیس بنیاد مسکن و مدیرعامل صندوق توسعه ملی در هیئت دولت حضور یافت و گزارشی از اقدامات این جمعیت به رئیس جمهور و هیات وزیران ارائه کرد.
در این جلسه که به ریاست دکتر حسن روحانی تشکیل شد،دکتر پیوندی فعالیت های یک ساله جمعیت هلال احمر در زلزله کرمانشاه را در ۷ محور تشریح کرد. پس از ارائه این گزارش ها به رئیس جمهور، دکتر روحانی ضمن تقدیر از عملیات امداد و نجات ،زلزله کرمانشاه را با شدت بسیار زیاد و کم سابقه خواند و گفت: معمولا زلزله هایی که در شب روی می دهند خسارات و تلفات زیادی برجای می گذارند اما بحمدالله وقوع پیش لرزه ای با قدرت کمتر باعث شده بود شمار زیادی از مردم از خانه‌ها بیرون بیایند که همین امر موجب شد خسارت این زلزله از لحاظ جانی، بسیار کاهش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت حجت السلام روحانی، این زلزله را یک آزمایش بزرگ برای مسئولین استان، مسئولین ملی و همه افرادی که در اینگونه حوادث باید به کمک آسیب‌دیدگان بپردازند، خواند و اظهار کرد: مرحله نخست که امداد و نجات بود، بسیار خوب انجام گرفت و در سفری که به فاصله یک روز پس از وقوع این زلزله به منطقه زلزله زده داشتم، مردم از روند کلی امداد و نجات راضی بودند. این مرحله کارها که تا ظهر فردای وقوع زلزله انجام گرفت، کار بسیار عظیم و بزرگی بود.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هماهنگی و همکاری بخش‌های مختلف اعم از هلال احمر، اورژانس، وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارتخانه های بهداشت، نیرو، نفت و کشور و نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و بسیج در کمک به مردم زلزله زده، بسیار ارزنده بود و کار بزرگی را انجام دادند.
روحانی به روند کمک رسانی و جمع آوری کمک برای زلزله زدگان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: یک رکورد خوب نیز در این عرصه به جای ماند. همه دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح و مردم در این زمینه دست به دست هم دادند و در کنار هم قرار گرفتند به گونه ای که جاده‌های منتهی به کرمانشاه مملو از جمعیت بود که به یاری هموطنان و برادران و خواهران عزیز خود شتافته بودند.
رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه گزارشی که امشب در هیأت وزیران داده شد، بسیار دلگرم‌کننده بود. بر اساس این گزارش در طول این مدت، از آبان پارسال تا پایان شهریور امسال و اوایل مهر، در مناطق روستایی، تقریباً همه به خانه‌هایشان بازگشته اند و خانه‌ها بازسازی و مرمت شده است. این کار بسیار ارزشمندی بوده که انجام گرفته است.
روحانی با اشاره به آمار ارائه شده در گزارش بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه مبنی بر کمک ۶۷ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر در این حادثه در برابر کمک ٢٢ میلیاردی مردم در حادثه زلزله ورزقان و ارزشمند توصیف کردن این اعتماد و همیاری مردم گفت: جا دارد از مقام معظم رهبری نیز به خاطر مراحمی که همیشه نسبت به مردم و به ویژه در این منطقه زلزله زده داشتند، تشکر کنیم. ایشان به مناطق زلزله زده سفر و بازدید کردند. این خیلی برای مردم مهم بود.
رئیس جمهور گفت: خداوند به همه آنهایی که در این زمینه تلاش و کمک کردند، اجر بی‌پایان بدهد. برای همه آنهایی که در این حوادث خسارت دیدند، مخصوصاً آنهایی که عزیزان خودشان را از دست دادند، طلب غفران و رحمت الهی می‌کنیم. امیدواریم استان کرمانشاه که همیشه یک استان قهرمان‌پرور بوده و در این حادثه هم قهرمانی خودش را نشان داد، در همه صحنه‌ها بتواند به عنوان یک استانی که یکی از مرزداران کشورمان است به تلاش خودش ادامه دهد.